كاربر ميهمان شنبه، 22 مرداد 1401
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 ظهور تا افول داعش

ناگهان خبر رسيد بيش از 500 تويوتا، نيروهاي تكفيري را با سرعت به سمت شرق عراق انتقال داده و و پيشروي نمودنده اند، اين در حالي بود كه آمريكائيها ادعا ميكردند در زمين پشه اي نميجنبد الاتحت ديد ماهواره هاي آنهاست در عين حال اين اتفاق بدون هيچ خبر قبلي صورت گرفت.

19 آذر 1396-09:52:02


ظهور تا افول داعش
19 آذر 1396-09:52:02
منبع: پژوهشكده علوم نظامي و مهندسي دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: 

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

ناگهان خبر رسيد بيش از 500 تويوتا، نيروهاي تكفيري را با سرعت به سمت شرق عراق انتقال داده و و پيشروي نمودنده اند، اين در حالي بود كه آمريكائيها ادعا ميكردند در زمين پشه اي نميجنبد الاتحت ديد ماهواره هاي آنهاست در عين حال اين اتفاق بدون هيچ خبر قبلي صورت گرفت.

لذا اين امر خود دليلي بر هماهنگي آمريكا با آنها بود، در همان اوايل بسياري از شيوخ ترسان و هراسان دست خود را در مقابل داعش بالا بردند و همين باعث سرعت بيشتر پيشروي آنها شد. بسياري از استانهاي عراق را در عرض يك هفته درنورديدند و اشغال كردند،‌تا آنجا كه به حدود 40 كيومتري مرزهاي ايران رسيدند.

از آنجا كه هشياري هميشگي رهبر معظم انقلاب مبني بر هدف قرار داشتن ايران در اهداف راهبردي عمليات فوق قرار داشت، بلافاصله ن.م. موظف شدند از اين حملات پيشگيري و جلوگيري نمايند.

سوابق اين اقدامات در سالهاي قيل به بهانه هاي واهي در افغانستان(11 سپتامبر- بن لادن – طالبان) و سوريه (سالها پيش به بهانه تغيير حكومت و غير مردمي بودن بشار اسد ) آغاز گرديده بود و اكنون تنها با نامهاي مبدل و جعلي همان اهداف را دنبال مينمودند.

با اين حال اذهان هشيار و با بصيرت ميدانستند كه هدف اصلي، ايران و نظام اسلامي ايران است كه هم خود استوار و مقاوم در برابراستكبار جهاني و شيطان بزرگ ايستاده و هم در حال تبديل شدن به يك الگوي بي بديل در منطقه ودر بين كشورهاي اسلامي است. بحمدالله ن.م. در اسرع وقت و در بهترين عملكرد با تعامل با كشورهاي مورد تجاوز قرار گرفته، و با درخواست اين كشورها درسطح مستشاري و عملياتي وارد عرصه ياري رساني به اين كشورها گرديدند.

در اين ميان نقش نيروي قدس و فرماندهي سردار رشيد اسلام سردار سرلشكر شهيد زنده قاسم سليماني بسيار بارز و موثر قابل ملاحظه بود.

ويژگي خاصي از كه همان اوان در گروه تروريستي و فرقه ضاله داعش مشاهده ميگرديد نقش و اهيت پروپوگاندا و تبليغاتي آنها بود از همان ابتدا عكسها و فيلمهاي وحشي گرايانه؛ هراس انگيزو ترس آوري را از عملكرد خود به رسانه ها انتقال ميدادند.

بطوري كه حقيقتا اينگونه عملكرد رسانه اي و باصطلاح پوپوليستي(عوام فريبي) از چنين گروه بي اصل و نصب و ضعيف بسيار بعيد مينمود هر كدام از گروهكها ( باصطلاح گردانهاي تروريستي آنها) دار اي يك تيم رسانه اي(ماهواره پايه) بود كه اين ماموريت را انجام مي داد.

اين امر نيز حاكي از آن بود كه اين فرقه از خارج از خود و از قدرتهاي استكباري تقويت و حمايت زيادي مي شود

دو هدف عمده كه اين گروه تروريستي دنبال مي كرد عبارت بودن از :

1. اسلام هراسي

2. تجزيه كشورهاي اسلامي ‌

در راستا و قالب هدف اول هر عمل شنيع كه ازطرف آنها صورت مي گرفت همراه با يكي از نمادهاي اسلامي به نمايش گذاشته مي شد مثلا پرچم سياه الله اكبر و لااله الاالله و يا ديگر شعارهاي اسلامي

بطوري كه پس از مدتي در بسياري از كشورها افراد ساده دل اسلام را با تروريسم هم معنا مي دانستند

اما در مقابل آن، هنوز در كشور هاي اروپائي رو آوري به كتابهاي ديني قرآن و نهج البلاغه در سطح زيادي ادامه داشت و اين نشانه عدم موفقيتهاي مورد انتظار حاميان اين گروه گمراه، بود

البته بعضي كشورهاي وابسته در منطقه كه جاه و مال دنيا را بر دين و وجدان خويش ترجيح داده اند و نوكري شيطان را بر پيروي از پيامبران گرامي اديان الهي برگزيده اند با اين هدف همراه و همگام شدند.

تا آنجا كه هزينه هاي اين شيطنتها را هم متحمل شده و جرأت اعتراض هم نداشتند.

درمورد هدف دوم نيز آنچه را كه استكبار جهاني دنبال مي نمود اين بود كه هر كشوري تنها در راستاي ماموريتي كه او تعيين مي كند عمل كند و هيچ گونه همگرائي و اقدام خارج از خواسته او انجام نشود.

هر كس او گفت نفت و گاز استخراج كند

هر مقداري او خواست استخراج شود

به هر كسي اوگفت فروخته شود

به هر قيمتي كه او گفت قيمت گذاري شود و ...

همه اين اهداف هم در لواي هدف استراتژيك و راهبردي آمريكا يعني حفظ امنيت رژيم اشغالگر فلسطين قرار گيرد

اين گروه منحرف با مقابل شدن با مقاومت ملت هشيار سوريه و عراق خيلي زود دريافت كه چنان كه فكر مي كرد، نه تنها نمي تواند در عرض كمتراز ماه، اين كشورها را اشغال كند بلكه حمله به ايران و شهرهاي بزرگ آن مانند خوزستان كردستان– شيراز – اصفهان - تهران – و حتي خراسان توهمي بيش نيست و در صورت عدم حمايت والدين نا مشروع خود بزودي در ورطه هلاكت خواهد غلطيد.

در اين ميان مواضع ضد و نقيض شيطان بزرگ و هم پيمانان او نيز قابل ملاحظه است.

• زماني به دنبال تشكيل خاور ميانه بزرگ و هلال شيعي از اين حملات تروريستي حمايت مي كردند

• گاهي شيعه را به انواع و اقسام مختلف متفرق مي نمودند

• اختلاف شيعه و سني را دامن ميزدند

• بعضا خود قرباني مولود نا مشروع خود مي شدند و ابراز پشيماني مي كردند

• زماني ائتلاف ضد داعش راه مي انداختند

• در موقعيتهائي بعنوان ضد داعش به مبارزين اسلاكمي حمله مي كردند و اطلاعات و سلاح لازم را در اختيار اين گروه مي گذاشتند

بسياري مواضع ديگر كه خود نياز به تحليل جداگانه دارد، در همين دوران و خصوصا از زماني كه پيش بيني كردند كه اين ترفند آنها نيز به نتيجه نخواهد رسيد به توطئه هاي ديگري دست آزيدند:

• حمله عربستان به يمن

• اشغال بحرين

• تهديد و تحريم قطر

• كشتار و آوارگي مسلمانان ميانمار

• سعي در همراه نمودن تركيه/ كودتاي تركيه

• تحريم روسيه

• عدم تعهد به برجام و مذاكرات هسته اي

• اعلام انتخابات استقلال استانهاي كرد نشين عراق

بحمدالله اين حيله هاي دشمن نيز كم و بيش به شكست انجاميد و اميد به پيروزي و شناخت ملتهاي مظلوم نسبت به شيطان بزرگ آمريكا افزايش يافت، مثلا عربستان حتي فكر نميكرد كه عمليات دد منشانه او به ملت مظلوم يمن به يك سال هم طول بكشد، كشورهاي تحريم كننده قطر فكر نميكردندكه نهايتا جواب اين كشور اين آيه قرآن باشد كه هل جزاء الاحسان الا الاحسان كه در مورد تعامل با ايران بيان كرد .

تركيه صريحا بعنوان يكي از هم پيمانان ايران و روسيه در همياري كشور سوريه قرار گيرد، بارزاني كه با وعده هاي آنها تحريك به استقلال طلبي گرديد با عقب نشيني سربازانش (پيش مرگان) مجبور به ابراز پشيماني نمايد و نهايتا در چمدان سر به مهر تاريخ سياسي خود قرار گيرد.

در اين مدت پيوسته ايران بعنوان امن ترين كشور در منطقه مطرح بود و هرگونه تلاش براي بر هم زدن اين امنيت در نطفه خفه شد تنها در يك مورد مجلس شوراي اسلامي و همزمان مرقد مطهر امام خميني ترور كوري صورت گرفت كه پاسخ جانانه سپاه در شليك موشكهاي درس آموز به اشغالگران دير الزور اين مورد را هم بي اثر نمود و به فرصتي براي اثبات اقتدار خويش تبديل كرد .

كشورهاي اسلامي همسو نيز با الگو قرار دادن راهبردها و سياستهاي عملياتي انقلاب اسلامي و مردمسالاري ديني در برخورد قاطع با دشمن و اميد به ياري و نصرت الهي و با تكيه بر توانمنديهاي داخلي خويش كه خصوصا در قالب بسيجيان و نيروهاي مردمي ( هشد الشعبي) صورت گرفت، تجربه موفقي را در به شكست كشاندن اين گروه تروريستي به رخ جهانيان آوردند . و مواضع اشغال شده توسط اين جرثومه نحس و لوث بد يمن وجود وي يكي پس از ديگري از اختيار بد شگون او خارج نمودند. و پيروزي مطلوب را حاصل كردند .

به هر حال اكنون كه بحمدالله آخرين مواضع اين گروه ضاله به تصرف بسيجيان جان به كف كشورهاي همجوار در منطقه در آمده است، هر چند نبايد كه از توطئه هاي بعدي شيطان بزرگ غافل شد اما بايد اميدوار باشيم كه با حفظ هشياري و آمادگي، طليعه هاي پيروزي بر همه اين ترفندها و بانگ دستيابي به همه اهداف بزرگ انقلاب جهاني اسلامي طنين افكن است .

باميد آن روز كه در لواي پرچم انقلاب حضرت مهدي (عج) اين موفقيتها را شاهد باشيم.

محمد هادي حاذقي

پژوهشگر پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس


ظهور تا افول داعش

19 آذر 1396-09:52:02

منبع: پژوهشكده علوم نظامي و مهندسي دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده:


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
افتتاحيه -سخنراني سرلشکر باقري -سخنراني دکترظريف -سخنراني سردار قاآني -سخنراني سردار اشتري -سخنراني حجه الاسلام رئيسي تجليل از برگزيدگان-
فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره