كاربر ميهمان دوشنبه، 1 بهمن 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر باقری:

دشمن با استفاده از شكاف ميان شيعه و سني تكفيري‌ها را بوجود آورد

سردار سرلشكر پاسدار «محمد باقري» رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در همايش تجليل از پژوهشگران برتر سپاه كه صبح امروز در دانشگاه جامع امام حسين (ع) برگزار شد، ضمن تبريك پيروزي‌هاي جبهه مقاومت، اظهار داشت: شكل‌گيري انقلاب اسلامي و حوادث پس از آن حاصل انديشه بلند و نظريه‌اي است كه در طول حيات روحانيت و بزرگان شيعه شكل گرفته و در انديشه امام خميني (ره) نقش بسته است.

3 دي 1396-12:27:48


دشمن با استفاده از شكاف ميان شيعه و سني تكفيري‌ها را بوجود آورد
3 دي 1396-12:27:48
منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس
فرستنده: مدیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش سايت پژوهشگاه علوم و معارف دقلع مقدس به نقل از خبرگزاري دفاع پرس، سردار سرلشكر پاسدار «محمد باقري» رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در همايش تجليل از پژوهشگران برتر سپاه كه صبح امروز در دانشگاه جامع امام حسين (ع) برگزار شد، ضمن تبريك پيروزي‌هاي جبهه مقاومت، اظهار داشت: شكل‌گيري انقلاب اسلامي و حوادث پس از آن حاصل انديشه بلند و نظريه‌اي است كه در طول حيات روحانيت و بزرگان شيعه شكل گرفته و در انديشه امام خميني (ره) نقش بسته است.

وي افزود: در قرون اخير جهان استكبار مسيري را طي كرده بود كه با انقلاب صنعتي قرون 16 و 17 ميلادي با تصرف سرزمين‌هاي اسلامي و گرفتن منابع مادي كشورها و نيز شكل‌دهي به دانش و علم مطابق اهداف خود به سمت و سويي حركت مي‌كردند كه عده‌اي خاص از كشورها و مردم در راس هرم قدرت باشند و منابع جهان را براي خود نگاه دارند و اين رهبري نيز برايشان تضمين شده باشد.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح ادامه داد: كشور ما به عنوان كشوري جهان سوم يا تحت استثمار بود و يا به ظاهر مستقل عمل مي كرد؛ اما انقلاب اسلامي مولودي نبود كه بر اساس مطالبات اجتماعي بوجود آمده باشد؛ بلكه حاصل چند صد ساله تشيع بود كه داراي هدف، آرمان و نظريه بود.

وي افزود: در دفاع مقدس عمليات‌هايي كه انجام مي‌شد، بويژه عمليات والفجر 8 كه با عبور از رودخانه اروند با موفقيت صورت گرفت، با هيچ‌يك از آموزش‌هايي كه رزمندگان ديده بودند، امكان‌پذير نبود، اما اين عمليات با موفقيت انجام شد؛ زيرا برگرفته از يك انديشه و تفكر بود. بعد از جنگ نيز دشمنان فكر كردند و جهان اسلام را بررسي عميق كردند، گشتند نقاط آسيب‌پذير را پيدا كردند و با استفاده از اين نقاط و شكاف موجود بين اهل تسنن و تشيع، عليه مسلمانان اقدام كردند؛ بنابراين تكفيري ها به همين راحتي بوجود نيامدند؛ بلكه تلاش زيادي پشت سر آنها بود.

سرلشكر باقري گفت: اينكه از يك تفكر وهابي استفاده كنند و عده‌اي از جوانان را با اطلاعات قشري از اسلام فريب دهند و آنها را آماده جان فشاني و عمليات انتحاري كنند و به جان بخش ديگري از مسلمانان بيندازند توطئه كوچكي نيست، لذا چنانچه با قاطعيت با آن‌ها مقابله نمي‌شد براي سال‌ها و قرن‌ها جهان اسلام را مشغول خود مي‌كردند.

وي تصريح كرد: تكفيري‌ها برنامه خود را از گروه‌هاي كوچك آغاز كردند و به تدريج اقدامات آنها مي‌رفت تا تمام جهان اسلام را در بر بگيرد اما فكر و انديشه‌اي روي اين موضوع كار كرد تا اينكه منجر به شكست تكفيري‌ها شد.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح افزود: بعد از جنگ 33 روزه 2006 سيد حسن نصر الله برترين چهره محبوب جهان عرب بود اما بعد از مسايلي كه دشمنان جهان اسلام ميان شيعه و سني بوجود آوردند، رتبه او افول يافت و اين هم بواسطه تلاش هايي بود كه براي اختلاف ميان شيعه و سني انجام دادند.

وي همچنين گفت: توطئه هاي ديگري نيز در راه است؛ بعد از توطئه مذهبي توطئه شوم ديگري شكل گرفت كه آن تجزيه عراق بود؛ موضوعي كه ساده نبود؛ همه كشورهاي منطقه غرب آسيا اقوام متعددي دارند لذا با استفاده از اين موضوع بلافاصله مسئله قوميت را مطرح كردند هر چند تقلب‌هاي سنگيني در آنجا روي داد اما به نحوي عمل كردند كه اقبال‌هايي در آنجا مشاهده شد.

سرلشكر باقري خاطرنشان كرد: در اينجا هم يك انديشه پشت آن بود اما با تجهيز كارگاه كه در جبهه حق صورت گرفت آن توطئه را شكست داد؛ امروز در يك نبرد انديشه‌اي قرار داريم و اگر كوتاهي كنيم شكست اساسي و كلاني را متحمل مي‌شويم و تلاشي كه حاصل چندين قرن روحانيت و شهيدان است، به باد مي‌رود و براي قرون ديگر چنين اتفاقي روي نخواهد داد.

وي با بيان اينكه در همه عرصه‌هاي انساني، پزشكي، فني و صنعتي، چنين نبردي وجود دارد، گفت: اگر ملت ايران سربلندي و امنيت دارد حاصل دستيابي به بازدارندگي راهبردي است. اين بازدارندگي است كه دشمن به اين نتيجه قطعي مي‌رسد هزينه‌هاي قطعي آن قابل قياس با هزينه‌هاي آن نيست ولي اين اين بازدارندگي دائمي است؟ خير. بازدارندگي پوياست. جبهه باطل دائما در تلاش است.

سرلشكر باقري ادامه داد: من سخنراني مسئولان امريكايي را در مراكز پژوهشي يا صنعتي و دفاعي را مطالعه كردم به صورتي سخن مي گويند گويا آنها در شب عمليات هستند و جهان مقابل آنها ايستاده است. گويي در مقابل سخن ما تنها آيات و روايات را ندارد. برآوردها نشان مي‌دهد ظرف چند ماه ميزان علم موجود از ابتداي بشريت دو برابر مي‌شود. با اين سرعت نجومي و چشم‌گير دشمن در حال توسعه هستند و ما داعيه پيروزي حق بر باطل و برتر بودن را داريم و اين مي‌طلبد در اين مسير كوتاهي نكنيم و لحظه‌اي را از دست ندهيم و لوازم پيشرفت را تمهيد كنيم.

وي با بيان اينكه رهبري در عبارت‌هاي مختلف به قدرت عملي به عنوان كليد برتري توجه كرده‌اند و ميزان توجه ايشان به صورت علني و غيرعلني قابل توجه است، اظهار داشت: مسئله مرزشكني دانش، نهضت جنبش نرم‌افزاري، اكتفا نكردن به فرهنگ ترجمه منابع ديگران، توجه و عنايت مسئولان به انديشه‌هاي خلاقانه، تلاش جهادي براي تبديل شدن به قطب علم و فناوري و ايجاد منظومه و... تنها بخشي ازكليدواژه‌هاي رهبري است.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح افزود: همانطور كه از سپاه به عنوان پرچمدار انقلاب اسلامي انتظار مي‌رود خوشبختانه ديديم طرحي تهيه در دانشگاه امام حسين تهيه شده است تا اين دانشگاه به عنوان دانشگاهي در تراز انقلاب اسلامي برسد.

وي با بيان اينكه مسئله اساسي ما نيروي انساني و تربيت محققين و حركت به سمت تربيت نظريه‌پردازان انقلاب اسلامي و تربيت كادرسازي انقلاب اسلامي كليدي است، تصريح كرد: از آن زماني كه تصميم مي‌گيريم فردي را جذب كنيم تا تربيت و آموزش وي مسئله‌هاي اساسي هستند. اين موضوع و رسيدن به آن تراز نياز به نقشه جامع علمي دارد كه دانشگاه امام حسين براي اين كار نقشه‌اي را تهيه كردند.

سرلشكر باقري با بيان اينكه بايد تاسف بخوريم كه در مديريت دانش در دفاع مقدس حاصل چنداني نداشتيم، خاطرنشان كرد: چه مقدار از تجربيات و عملكردهاي موفق يا شكست خورده در دفاع مقدس يا دفاع از حريم اهل بيت مورد بررسي و استفاده قرار گرفته است. چه مقدار از تجربيات سپاه در مقابل تروريست‌ها براي ناامني‌ها تدوين شده است.

وي تاكيد كرد: در دفاع مقدس شجاع‌ترين و آگاه‌ترين فرد به عنوان مدير و فرمانده انتخاب مي‌شد و در شرايط كنوني نيز بايد همينطور باشد.

رئيس ستاد كل نيروهاي در پايان گفت: گام برداشتن در جهاد علمي گام برداشتن در مسير بزرگي است و كمتر از جهاد نظامي نيست.


دشمن با استفاده از شكاف ميان شيعه و سني تكفيري‌ها را بوجود آورد

3 دي 1396-12:27:48

كد خبر: 37020

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

فرستنده: مدیر سایت

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره