كاربر ميهمان دوشنبه، 6 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 همايش هفتصد هزار نفري اقتدار عاشورايي بسيج

حضور و سخنراني مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي)در همايش ده‌ها هزارنفري «خدمت بسيجيان» در ورزشگاه آزادي

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع عظيم و پُرشكوه بسيجيان در ورزشگاه يك‌صد هزار نفري آزادي با تأكيد بر اينكه جوانان، راه‌حل مشكلات كشور هستند، به ارائه‌ي تحليلي از شرايط حساس كنوني پرداختند و افزودند: آمريكايي‌ها با عربده‌كشي، بيان سخنان سخيف و تصوراتي واهي درصدد تصويرسازي كاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ايران هستند اما مجموعه‌ي عظيم جوانان ميهن و ملت بزرگ ايران مي‌دانند كه بايد با ناكام گذاشتن آخرين حربه‌ي باقيمانده‌ي دشمن يعني تحريم، سيلي ديگري به آمريكا بزنند كه ان‌شاءالله خواهند زد.

12 مهر 1397-08:41:31


حضور و سخنراني مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي)در همايش ده‌ها هزارنفري «خدمت بسيجيان» در ورزشگاه آزادي
12 مهر 1397-08:41:31
منبع خبر: دفتر حفظ و نشر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای
فرستنده: دبیر سرویس خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حماسه‌ي نوراني و پُرشكوه حضرت زينب كبري (سلام‌الله‌عليها) و حضرت امام سجاد (عليه‌السلام) در جاودانه كردن واقعه‌ي عاشورا، به در پيش بودن ايام اربعين حسيني اشاره و خاطرنشان كردند: حماسه‌ي بزرگ اربعين كه با حضور ملت ايران، ملت عراق و مسلمانان ديگر كشورها هر سال تكرار مي‌شود پديده‌ي فوق‌العاده مهمي است كه به فضل الهي و در هنگام نياز شديد دنياي اسلام شكل گرفته است.

ايشان، عربده‌كشي‌هاي سران آمريكاي جهان‌خوار و استكبار، قدرت‌نمايي جوانان مؤمن و پيروزي‌هاي پي‌درپي آنان در ميدان‌هاي مختلف، و درعين‌حال مشكلات اقتصادي و تنگي معيشت بخش بزرگي از مردم و نيز حساس شدن و تلاش و تكاپوي نخبگان براي ارائه‌ي راه‌حل‌هاي مشكلات را جهات مختلف شرايط حساس كشور خواندند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي «عظمت ايران، اقتدار جمهوري اسلامي و شكست‌ناپذيري ملت ايران» را سه واقعيت انكارناپذير برشمردند و افزودند: اين‌ها رجزخواني نيست، واقعياتي است كه دشمنان آرزو مي‌كنند ملت ايران آن‌ها را نداند يا مورد غفلت قرار دهد تا درباره‌ي اوضاع كشور و توانايي‌هاي خود، دچار گمان غلط شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در تشريح بيشتر اين واقعيات سه‌گانه، عظمت ايران را امري تاريخي دانستند و افزودند: به استثناي دويست سال منتهي به پيروزي انقلاب اسلامي (يعني از اواسط دوران قاجار تا پايان پهلوي) ايرانِ عزيز ما در عرصه‌هاي مختلف، سرآمد ملت‌هاي مسلمان و در برهه‌هايي حتي سرآمد همه‌ي ملت‌ها بوده است.

رهبر انقلاب اسلامي، نجات ايران از سلطه‌ي ظالمانه‌ي انگليس و آمريكا را براي اثبات اقتدار جمهوري اسلامي كافي دانستند و افزودند: نجات كشور از شر حكومت استبدادي و سلطنتي موروثي، ايستادگي در مقابل همه‌ي توطئه‌هاي چهل سال اخير و افزايش اعتبار و احترام ايران در منطقه و جهان، از ديگر نمودهاي اقتدار جمهوري اسلامي است.

ايشان همچنين يادآور شدند: نظام اسلامي در هشت سال جنگ تحميلي در مقابل جبهه‌ي وسيع دشمنان، پيروز شد و با حفظ تماميت ارضي كشور، اولين‌بار در قرن‌هاي اخير اجازه نداد مهاجمان، بخشي از ميهن عزيزمان را تجزيه كنند يا با تداوم حضور نظامي در ايران، ملت را تحقير كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، شكست‌ناپذيري ملت ايران را ناشي از بركت اسلام عزيز دانستند و افزودند: اين شكست‌ناپذيري را مي‌توان در پيروزي اين ملت بزرگ در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و نيز ايستادگي در مقابل همه‌ي توطئه‌هاي چهل سال اخير مشاهده كرد چرا كه ملت در مواجهه با توطئه‌ها و اقدامات مختلف دشمن، هيچ‌گاه احساس ضعف و خستگي نداشته و عقب‌نشيني نكرده است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تشبيه عرصه‌ي نبرد سياسي و اقتصادي با جنگ نظامي، «غرور» را آفت پيروزي در همه‌ي اين عرصه‌ها خواندند و خاطرنشان كردند: مغرور شدن، ما را به بي‌عملي، بي‌ابتكاري و نداشتن طرح و نقشه مي‌كشاند و موجب پيروزي دشمن مي‌شود.

رهبر انقلاب افزودند: هنوز در اوايل راه هستيم و بايد با تلاش و مجاهدت و راه‌بلدي، شجاعت و تدبير و استفاده‌ي صحيح از امكانات، مسير پيشرفت را ادامه دهيم و به قله‌ي مورد نظر ملت و انقلاب برسيم.

ايشان بخش مهمي از سخنانشان را به تبيين نقش جوانان در تحولات چهل سال اخير اختصاص دادند و تأكيد كردند: جوانان عزيز، بدانيد كه شما نوك پيكان حركت عظيم ملي هستيد، شما بايد راه را باز كنيد. پيران مجرب هم اگر خسته و بي‌حال و ازكارافتاده نباشند، مي‌توانند شما را راهنمايي كنند اما موتور پيش‌برنده‌ي اين قطار، شما جوانان هستيد.

رهبر انقلاب با اشاره به پيشتازي و نقش تعيين‌كننده‌ي جوانان در جهاد با طاغوت، پيش از پيروزي انقلاب، مقطع پيروزي، جهاد با تجزيه‌طلبان در سال‌هاي اول انقلاب، ارائه‌ي خدمات فراوان به ملت در جهاد سازندگي، جهاد با تروريسم منافق و خائن در اوايل دهه‌ي 60، هشت سال جنگ تحميلي، تلاش براي ترميم خرابي‌ها بعد از جنگ، جهاد فرهنگي در مقابل تهاجم فرهنگي دشمن در دهه‌ي 70، و جهاد علمي و جهش‌وار در آغاز دهه‌ي ۸۰، افزودند: در سال‌هاي اخير نيز جوانان در جهاد با تروريسم تكفيري، پيشتاز بوده‌اند و امروز هم با احساس انگيزه و تكليف و در جهادي فكري و عملي و با هدف گشودن گره‌هاي اقتصادي، پيشنهادهاي پخته و كارگشا مي‌دهند.

رهبر انقلاب اسلامي وجود ده‌ها هزار گروه جهادي جوان در سراسر كشور و خدمات بي‌پايان آن‌ها به‌ويژه به طبقات ضعيف را سرمايه‌اي عظيم دانستند كه آينده‌اي بهتر را مژده مي‌دهد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي جوانان را صاحب كشور خواندند و در نكته‌اي خاص، افزودند: عده‌اي تصور مي‌كنند كه من از انحرافات برخي جوانان مطلع نيستم اما اين‌گونه جوانان جزو ريزش‌ها هستند كه رويش‌ها بر آنان غلبه دارد و تمجيد و تحسين من از جوانان، با اطلاع كافي از اين‌گونه مسائل صورت مي‌گيرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با انتقاد از كساني كه نقش كاملاً تعيين‌كننده‌ي جوانان را در حال و آينده‌ي كشور مورد توجه قرار نمي‌دهند، افزودند: اين‌گونه افراد مي‌خواهند جوانان را مشكل كشور وانمود كنند و يا آن‌ها را به مشكل كشور تبديل كنند اما اينجانب با اعتقاد تأكيد مي‌كنم كه جوانان راه‌حل كشورند نه مشكل كشور.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه راه پيشرفت كشور باز است اما اين راه، همراه با موانع و فرازونشيب‌هايي است كه بايد آن‌ها را پشت‌سر گذاشت، گفتند: پيمودن مسير پيشرفت و برداشتن موانع اين مسير شرايطي دارد كه گام اول آن، «درك و احساس وجود و حضور دشمن» است زيرا تا انسان حضور دشمن را حس نكند، سنگر و حفاظ و سلاحِ لازم تهيه نمي‌كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: البته آن روشنفكرنماي راحت‌طلب و منافق و رياكار كه اساساً دشمنيِ آمريكا را انكار مي‌كند و براي دولت و ملت ايران، نسخه‌ي تسليم در مقابل آمريكا مي‌نويسد، اگر عامل آمريكا نباشد، مرد ميدان پيشرفت كشور نيست.

ايشان شرط دوم براي پيمودن مسير پُرفرازونشيب پيشرفت را، «اعتمادبه‌نفس و عزم بر ايستادگي» دانستند و خاطرنشان كردند: انسان‌هاي بي‌روحيه، ترسو، مأيوس، تنبل، فرصت‌طلب و خودكم‌بين، در اين ميدان اگر خود مانعي براي ديگران نشوند، نمي‌توانند هيچ هنري از خود نشان دهند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: البته جوانان كشور چه در دوران نهضت اسلامي و چه در مقاطع مختلف چهل سال گذشته، به اين بليّه مبتلا نبوده، و همواره بدون ترديد و ترس و بُزدلي، اعتمادبه‌نفس و شجاعت داشته‌اند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي شرط سوم براي حركت در مسير پيشرفت و فائق آمدن بر موانع را، «فهم درست از تهديد دشمن و شناخت صحيح از عرصه‌ي نبرد» برشمردند و تأكيد كردند: اولين عرصه‌ي نبرد، «اسلام و ايمان اسلامي» است زيرا آمريكا از اسلام و انقلاب اسلامي سيلي خورده است و انقلاب، دست آن‌ها را كه همه‌كاره‌ي كشور بودند، از ايران كوتاه كرد.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: برخي افراد نِق‌زن مي‌گويند، از آمريكا بدگويي نشود تا با ايران دشمني نكند، درحالي‌كه كينه‌ي آن‌ها فقط از شعار مرگ بر آمريكاي ملت ايران نيست، بلكه آن‌ها با اصل اسلام و انقلاب اسلامي مخالفند زيرا از سر بلند كردنِ يك قدرت اسلامي بزرگ و انقلابي در منطقه به‌شدت هراس دارند و بر همين اساس تلاش مي‌كنند تا عناصر قدرت كشور را از بين ببرند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه هدف استكبار، ضربه زدن به عناصر اقتدار ايران اسلامي است، گفتند: استقرار و ثبات اجتماعي، امنيت و وحدت ملي، پايبندي به اصول و مباني انقلاب، ادامه‌ي حركت پيشرفت رو به توسعه‌ي علمي، گسترش و تعميق فرهنگ انقلابي و اسلامي، پيشرفت دفاعي و موشكي، و حضور در منطقه، عناصر اقتدار جمهوري اسلامي است و دشمنان به‌دنبال ضربه زدن به اين عناصر قدرت هستند.

ايشان «فهم صحيح واقعيت‌هاي ايران و جهان و گرفتار نشدن در تصويرسازي‌هاي غلط» را يكي ديگر از شروط غلبه بر موانع پيشرفت برشمردند و افزودند: بدخواهان و كينه‌توزان ملت ايران، تلاش دارند با استفاده از ابزارهاي رسانه‌اي به‌ويژه رسانه‌هاي نوپديد، تصويرسازي غلطي از ايران، منطقه و همچنين از خودشان، انجام دهند و افكار عمومي ايران را از واقعيات منحرف كنند.

رهبر انقلاب اسلامي يكي از اين تصويرسازي‌هاي غلط را، «القايِ در موضع قدرت بودن آمريكا» دانستند و خاطرنشان كردند: با وجود قدرت سخت‌افزاري آمريكايي‌ها، واقعيت آن است كه آن‌ها در موضع قدرت نيستند زيرا عامل اصلي و تعيين‌كننده‌ي قدرت در تقابل‌هاي جهاني، «قدرت نرم‌افزاري» به معناي منطق، استدلال و حرف نو است كه آمريكا در اين موارد به‌شدت ضعيف است و به دليل فقدان منطق و استدلال، بر مبناي زورگويي سخن مي‌گويد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به مفتضح شدن «ليبرال دموكراسي» آمريكا و رواج انتقاد از آن در دنيا، افزودند: به همين دليل است كه آمريكا با وجود قدرت اتمي و تكنولوژي پيشرفته و توانايي‌هاي مالي فراوان، در بسياري از مناطق همچون عراق، سوريه، لبنان، پاكستان و افغانستان شكست خورد و شكست‌هاي ديگري هم در انتظار آمريكا است.

رهبر انقلاب اسلامي به تصويرسازي خدعه‌آميز و غيرواقعي دشمنان از ايران اشاره كردند و گفتند: آن‌ها تلاش دارند با ارائه‌ي تصويرهاي غلط از ايران اسلامي، نظرات باطلشان را به افكار عمومي دنيا و ملت ايران، بباورانند.

ايشان با اشاره به وجود مشكلات اقتصادي در كشور، افزودند: آمريكايي‌ها با تكيه بر اين مشكلات، خيالاتي را در سرِ كم‌مغز و بي‌تدبيرشان مي‌پرورانند. بر همين اساس اخيراً رئيس‌جمهور آمريكا به برخي سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر كنيد، كار جمهوري اسلامي ايران تمام است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان كردند: اين خيالات، انسان را به ياد سخنان چهل سال قبل آمريكايي‌ها و نوكران آن‌ها در داخل مي‌اندازد كه به يكديگر مژده‌ي سرنگوني شش‌ماهه‌ي جمهوري اسلامي را مي‌دادند اما اكنون چهار دهه از عمر نظام اسلامي گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامي، دل‌خوشي‌هاي رئيس‌جمهور بيچاره‌ي آمريكا را نتيجه‌ي نشناختن انقلاب اسلامي و ملت ايران و روحيه‌ي ايماني و انقلابي اين ملت دانستند و تأكيد كردند: اين تحليل غلط، موجب گمراهي آمريكايي‌ها در چهل سال گذشته شده است كه بايد خداوند را به دليل اينكه دشمنان ملت ايران را از نادانان و ابله‌ها قرار داده است، شكرگزار بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان كردند: البته ما مشكلات اقتصادي و عيوبي همچون «اقتصاد نفتي»، «ضعيف بودن فرهنگ صرفه‌جويي» و «اسراف» در جامعه داريم اما اين موارد، عيب واقعي نيستند؛ عيب واقعي «بن‌بست» است كه البته در كشور بن‌بست وجود ندارد.

ايشان با تأكيد بر اينكه عده‌اي در تلاش براي القاي اين تفكر به جوانان هستند كه هيچ راه‌حلي جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد، گفتند: دشمن مي‌خواهد ملت ايران را به اين جمع‌بندي برساند كه در كشور بن‌بست است و هيچ راهي جز زانو زدن و تسليم شدن در مقابل آمريكا وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: من صريحاً اعلام مي‌كنم، كساني كه در داخل، اين فكرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترويج مي‌كنند، در حال انجام دادن بزرگ‌ترين خيانت در حق كشور و ملت هستند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: البته اين اتفاق نخواهد افتاد و به حول و قوه‌ي الهي و با همراهي مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنين اتفاقي در كشور بيفتد.

ايشان با تأكيد بر لزوم شناخت و ارائه‌ي تصوير و جايگاه واقعي كشور و ملت ايران، گفتند: سياستمداران بزرگ و مغزهاي سياسي سنجيده‌ي دنيا، ملت ايران را به دليل چهل سال ايستادگي در مقابل فشارها و درعين‌حال پيشرفت و تبديل شدن به يك قدرت تأثيرگذار، تحسين مي‌كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، ظرفيت‌هاي فراوان جغرافيايي، اقليمي، نيروي انساني و منابع زيرزميني و روزميني در كشور را يكي ديگر از واقعيت‌هاي ايران برشمردند و افزودند: ما از اين ظرفيت‌ها به‌درستي استفاده نكرده‌ايم و توصيه‌ي هميشگي من به مسئولان اين است كه ظرفيت‌ها را شناسايي و استفاده كنيد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، جوانان مؤمن را ظرفيت بالفعل كشور خواندند و گفتند: تصوير واقعي كشور همين جوانان مؤمني هستند كه در صحنه‌هاي مختلف، توانايي‌هاي دفاعي، علمي، فرهنگي و اجتماعي خود را بروز داده‌اند.

ايشان در ادامه به موضوع تحريم‌هاي آمريكا اشاره كردند و افزودند: وضع تحريم‌ها به اين معنا است كه دشمن هيچ راه ديگري براي مقابله با نظام اسلامي به غير از تحريم اقتصادي ندارد اما همين تحريم‌هاي اقتصادي نيز شكننده‌تر از اقتصاد ملي ما است.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اقتصاد ملي كشور مي‌تواند تحريم را شكست دهد و به حول و قوه‌ي الهي، تحريم‌ها را شكست خواهيم داد و شكست تحريم به معناي شكست آمريكا است و آمريكا بايد با اين شكست، يك سيلي ديگر از ملت ايران بخورد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مجموعه‌ي عظيم و مردمي بسيج در سراسر كشور را كه به الگويي براي برخي ملت‌هاي ديگر تبديل شده، يكي ديگر از واقعيات ايران اسلامي برشمردند و گفتند: بسيج مردمي يكي از نقاط برجسته‌ي تصوير واقعي كشور است كه در مقابل تهديد دشمن نه‌تنها عقب‌نشيني نمي‌كند بلكه بر ايمانش افزوده مي‌شود و به همين دليل، دشمن و عوامل او مخالفت زيادي با بسيج دارند.

ايشان نقاط درخشان و برجسته‌اي همچون گروه‌هاي جهادي، بسيج سازندگي، اردوهاي راهيان نور، راه‌پيمايي‌ها، مراسم اعتكاف و عزاداري‌هاي حسيني را از ديگر واقعيات ايران برشمردند و تأكيد كردند: براي شناخت صحيح ملت ايران بايد به اين موارد توجه شود.

رهبر انقلاب اسلامي در اين بخش از سخنان خود، دستگاه‌هاي مسئول را موظف به مساعدت و همكاري با فعاليت‌هاي بسيج، اردوهاي جهادي و كاروان‌هاي راهيان نور دانستند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بخش پاياني سخنانشان را در اجتماع عظيم بسيجيان در ورزشگاه يك‌صد هزار نفري آزادي به بيان چند نكته اختصاص دادند.

ايشان با اشاره به تلاش دشمن براي اثرگذاري بر افكار عمومي با استفاده از ابزار رسانه، گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناكي است كه مي‌توان آن را به سلاح شيميايي در جنگ‌هاي نظامي تشبيه كرد.

رهبر انقلاب اسلامي استفاده‌ي دشمنان از راديو، تلويزيون، اينترنت، شبكه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي را عليه افكار عمومي ملت خاطرنشان كردند و خطاب به كساني كه مسئوليت بخش ارتباطات را بر عهده دارند، تأكيد كردند: همچنان‌كه در جلسات حضوري هم تذكر داده شده است به اين مسائل درست توجه كنيد و با ايفاي جدي وظايف خود، ابزاري نشويد كه دشمن راحت بتواند سلاح شيميايي خود را عليه مردم به كار گيرد.

«ضرورت وحدت، عزم راسخ و احساس قدرت» دومين نكته‌ي بخش پاياني سخنان رهبر انقلاب بود.

ايشان تأكيد كردند: بايد با حضور قدرتمندانه‌ي ملت و به‌ويژه جوانان مؤمن در وسط ميدان، هم‌جهتي و هم‌سخني مسئولان، و همدلي مردم و مسئولان، به دشمن پيام قدرت داد چرا كه اگر دشمن در حرف و رفتار و منش زندگي مردم، خود را با مجموعه‌اي مقتدر روبه‌رو نبيند، گستاخ و جري مي‌شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي قاطعانه تأكيد كردند: واقعيات كشور نشان مي‌دهد ملت و نسل جوانش تصميم گرفته ديگر تحقير نشود، دنباله‌رو قدرت‌هاي بيگانه و دشمن نگردد و ايران عزيز را به اوج عزت و افتخار برساند كه به فضل الهي، عزم و توانايي اين كار را دارد.

رهبر انقلاب، اجتماع امروز در ورزشگاه يك‌صد هزار نفري را يادآور اجتماع عظيم بسيجيان در اواسط دهه‌ي ۶۰ دانستند و افزودند: آن اجتماع عظيم به حركت و پيروزي‌هاي بزرگ براي كشور تبديل شد و ان‌شاءالله شما جوانان عزيز هم در ميدان‌هاي علمي، فعاليت و تحرك اقتصادي، كارآفريني، تلاش فردي و اجتماعي، شبكه‌سازي اجتماعي و فرهنگي و نيز حركت‌هاي لازمِ آتش به اختيار، موفق و پيروز خواهيد شد.


حضور و سخنراني مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي)در همايش ده‌ها هزارنفري «خدمت بسيجيان» در ورزشگاه آزادي

12 مهر 1397-08:41:31

كد خبر: 37039

منبع خبر: دفتر حفظ و نشر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای

فرستنده: دبیر سرویس خبر

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره