كاربر ميهمان پنجشنبه، 27 تير 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 تجربه تلخ مذاکره با آمریکا را به هیچ‌وجه تکرار نخواهیم کرد

رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست نخست‌وزير ژاپن:

به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز (پنج‌شنبه) در ديدار با آقاي آبه شينزو نخست وزير ژاپن و هيأت همراه تأكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران هيچ اعتمادي به آمريكا ندارد و تجربه تلخ مذاكرات قبلي با آمريكا در چارچوب برجام را به هيچ وجه تكرار نخواهد كرد زيرا هيچ ملت آزاده و عاقلي مذاكره تحت فشار را نمي‌پذيرد.

23 خرداد 1398-18:33:26


رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست نخست‌وزير ژاپن:
23 خرداد 1398-18:33:26
منبع خبر: مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

در ابتداي اين ديدار آقاي آبه شينزو نخست وزير ژاپن خطاب به مقام معظم رهبري گفت: من قصد دارم پيام رئيس‌جمهور آمريكا را به جنابعالي برسانم.

رهبر انقلاب اسلامي خطاب به نخست وزير ژاپن گفتند: ما در حسن نيت و جدي بودن شما ترديدي نداريم اما در خصوص آنچه از رئيس‌جمهور آمريكا نقل كرديد، من شخص ترامپ را شايسته مبادله هيچ پيامي نمي‌دانم و هيچ پاسخي هم به او ندارم و نخواهم داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: مطالبي را كه بيان خواهم كرد، در چارچوب گفتگو با نخست وزير ژاپن است زيرا ما ژاپن را كشوري دوست مي‌دانيم، اگرچه گلايه‌هايي نيز وجود دارد.

ايشان با اشاره به صحبت‌هاي نخست وزير ژاپن مبني بر اينكه ترامپ به او گفته «آمريكا قصد تغيير رژيم در ايران را ندارد»، تأكيد كردند: مشكل ما با آمريكايي‌ها موضوع تغيير رژيم نيست، زيرا آنها اگر چنين قصدي هم داشته باشند، قادر به اجراي آن نيستند، همانطور كه رؤساي جمهور قبلي آمريكا، در چهل سال گذشته، براي نابودي جمهوري اسلامي ايران تلاش كردند اما نتوانستند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: اينكه ترامپ مي‌گويد قصد تغيير رژيم را ندارد يك دروغ است زيرا اگر مي‌توانست اين كار را انجام دهد، انجام مي‌داد اما نمي‌تواند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به صحبت‌هاي نخست وزير ژاپن مبني بر درخواست آمريكا براي مذاكره درباره موضوع هسته‌اي، گفتند: جمهوري اسلامي ايران به مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌اي با آمريكا و اروپايي‌ها در قالب 1 + 5 مذاكره كرد و به يك نتيجه هم رسيد، اما آمريكا زير اين توافق و قرارداد قطعي زد، بنابراين كدام فرد عاقلي است كه دوباره با كشوري كه زير تمام توافق‌ها زده، مذاكره كند؟

رهبر انقلاب اسلامي به بخش ديگري از صحبت‌هاي نخست وزير ژاپن مبني بر عزم آمريكا براي جلوگيري از ساخت سلاح هسته‌اي بوسيله ايران اشاره كردند و افزودند: ما با سلاح هسته‌اي مخالفيم و فتواي شرعي من حرام بودن ساخت سلاح هسته‌اي است اما اين را بدانيد كه اگر ما قصد ساخت سلاح هسته‌اي داشتيم، آمريكا هيچ كاري نمي‌توانست بكند و اجازه ندادن آمريكا، هيچ مانعي ايجاد نمي‌كرد.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه انباشت سلاح هسته‌اي نيز اقدامي خلاف عقل است، خاطرنشان كردند: آمريكا به هيچ وجه صلاحيت حرف زدن درباره اينكه كدام كشور سلاح هسته‌اي داشته باشد يا نداشته باشد، ندارد زيرا آمريكا، چند هزار كلاهك هسته‌اي در انبارهاي خود دارد.

ايشان با اشاره به سخنان نخست وزير ژاپن مبني بر اينكه آمريكا آماده مذاكرات صادقانه با ايران است، خطاب به آقاي آبه گفتند: ما اين حرف را اصلاً باور نمي‌كنيم زيرا مذاكرات صادقانه از جانب شخصي همچون ترامپ، صادر نمي‌شود.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: صداقت در ميان مقامات آمريكايي بسيار كمياب است.

حضرت آيت الله خامنه اي خطاب به نخست وزير ژاپن افزودند: رئيس‌جمهور آمريكا چند روز پيش با جنابعالي ديدار و گفتگو و درباره ايران هم صحبت كرد، اما بعد از بازگشت از ژاپن، بلافاصله تحريم صنايع پتروشيمي ايران را اعلام كرد، آيا اين پيام صداقت است؟ آيا اين نشان مي‌دهد كه او قصد مذاكره صادقانه دارد؟

ايشان تأكيد كردند: ما به هيچ وجه تجربه تلخ مذاكره چند سال اخير با آمريكا را تكرار نخواهيم كرد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به روند مذاكره با آمريكايي‌ها در چارچوب برجام گفتند: بعد از توافق هسته‌اي، اولين كسي كه برجام را بلافاصله نقض كرد، شخص اوباما بود، همان كسي كه درخواست مذاكره با ايران كرده و واسطه هم فرستاده بود.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اين تجربه ما است و جناب آقاي آبه بدانيد كه ما اين تجربه را تكرار نمي‌كنيم.

ايشان با اشاره به سخنان نخست وزير ژاپن مبني بر اينكه ترامپ گفته «مذاكره با آمريكا موجب پيشرفت ايران خواهد شد»، تأكيد كردند: ما به لطف خداوند، بدون مذاكره با آمريكا و با وجود تحريم هم به پيشرفت خواهيم رسيد.

رهبر انقلاب اسلامي با استقبال از پيشنهاد نخست وزير ژاپن براي گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران، خاطرنشان كردند: ژاپن كشور مهمي در آسيا است و اگر به گسترش روابط با ايران تمايل دارد بايد اراده قاطع خود را نشان دهد، همانگونه كه برخي كشورهاي مهم اين اراده را نشان داده‌اند.

ايشان با اشاره به دشمني‌هاي چهل ساله آمريكا با ملت ايران و ادامه اين دشمني‌ها، افزودند: ما معتقديم از طريق مذاكره با آمريكا، مشكلات ما حل نخواهد شد و هيچ ملت آزاده‌اي، مذاكره زير فشار را قبول نخواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به بخشي از سخنان نخست وزير ژاپن مبني بر اينكه آمريكايي‌ها همواره مي خواهند طرز فكر و عقايد خود را به ديگر كشورها تحميل كنند، گفتند: اينكه شما اين واقعيت را تصديق مي كنيد، خوب است و اين را هم بدانيد كه آمريكايي‌ها در تحميل ديدگاههاي خود به هيچ حدي قانع نيستند.

در اين ديدار كه آقاي روحاني رئيس جمهور كشورمان هم حضور داشت، آقاي آبه شينزو با اشاره به مذاكرات خود در تهران ابراز اميدواري كرد اين گفتگوها زمينه گسترش بيشتر همكاريها را فراهم كند.


رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست نخست‌وزير ژاپن:

23 خرداد 1398-18:33:26

كد خبر: 37090

منبع خبر: مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس

فرستنده: دبير سايت

رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست نخست‌وزير ژاپن:
23 خرداد 1398-18:33:26
منبع خبر: مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره