كاربر ميهمان شنبه، 25 ارديبهشت 1400
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر صفوی:

مكتب شهيد سليماني محصول دفاع مقدس است/ امروز به يك قدرت منطقه‌اي تبديل شده‌ايم

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا گفت: مكتب شهيد قاسم سليماني و مكتب مقاومت محصول دفاع مقدس است و اين رويكرد امروز در كشور‌هاي آزاده دنيا استفاده مي‌شود.

6 مهر 1399-20:05:41


سرلشكر پاسدار «سيد يحيي صفوي» دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا صبح امروز در «همايش تداوم دفاع مقدس در جبهه مقاومت و رونمايي از كتاب فرماندهان نبرد» كه در موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: بيان خاطرات دفاع مقدس، توليد ادبيات مقاومت و بيان حقايق جنگ هشت ساله و انتقال آن به نسل جوان براي افزايش تاب‌آوري ملت ايران در راستاي پيروزي بر دشمنان ضروري است.

وي ادامه داد: از چند سال قبل كه رهبر معظم انقلاب فرمودند كه به مراكز آموزشي نظامي براي بازگويي خاطرات جنگ برويم، ستاد نهضت خاطره‌گويي را راه‌اندازي و در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اين موضوع را به يك ساختار تبديل كرديم. در نهضت خاطره‌گويي به دنبال تبيين و روشنگري ابعاد مختلف جنگ براي جوانان فعلي كشور و ترجمه آن‌ها براي ملت‌هاي ديگر منطقه مانند يمني‌ها، عراقي و سوري‌ها هستيم و از طرفي در بيان خاطرات، عوامل و دلايل پيروزي‌ها و ناكامي‌هاي عمليات‌ها را بيان مي‌كنيم.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا ادامه داد: در دوران دفاع مقدس دو مرتبه به دجله و فرات رفتيم، اما نتوانستيم در آنجا مستقر شويم؛ چراكه پشتيباني لازم را نداشتيم و طرح ما با مشكل مواجه شد. ما در آن دوران بايد دو تيپ را در شرق دجله و فرات مي‌برديم تا به نتيجه برسيم؛ البته كه محصول عمليات خيبر و بدر را عمليات فاو مشاهده كرديم.

سردار صفوي افزود: درحال حاضر فرماندهان نهضت خاطره گويي ۶۰ نفر هستند كه اميدواريم به ۱۰۰ نفر برسند. ما بنا داريم جنگ را در سطوح عملياتي و راهبردي بازگو كرده و بنويسيم. هدف اصلي ما جلوگيري از انحراف حقايق جنگ است كه در برخي از اخبار و نوشته‌ها مشاهده مي‌شود. ما به دنبال تحليل چرايي حمله عراقي‌ها به كشور هستيم و اينكه آيا بازوي سياسي ما همسو با بازوي نظامي ما در آن دوران حركت مي‌كرد؛ بنابراين فرماندهان بايد با بيان خاطرات از انحراف حقايق جنگ جلوگيري كنند.

مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا گقت: بعد از عمليات آزادسازي فاو، كشور‌هاي اروپايي از رژيم صدام قطع اميد كرده بودند و ما در نهضت خاطره گويي به دنبال تحليل اين هستيم كه در آن دوران عملكرد دولت ما در حوزه ديپلماسي چگونه بود.

وي اظهار داشت: جنگ اقتصادي و سياسي امروز با هدف به زانو درآوردن دولت و ملت ايران در مقابل خواسته‌هاي نامشروع آمريكا و اسرائيل است. در قضيه سوريه كشور ما به بهترين نحو ممكن عمل كرد و از طرفي كشور روسيه در حوادث سوريه با ما هم عقيده شد و آن‌ها در مقابل ائتلاف آمريكايي قرار گرفتند. اگر رهبر معظم انقلاب اسلامي، ولاديمير پوتين را درباره حوادث سوريه توجيه نمي‌كردند، معلوم نبود نتيجه امروز به چه شكلي رقم مي‌خورد.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا تصريح كرد: سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني ۲۲ تيپ حشدالشعبي را عليه داعش راه اندازي كرد و اميدواريم بتوانيم مكتب مقاومت و مكتب قاسم سليماني را به نسل جوان تبيين كنيم. معتقديم مكتب مقاومت محصول دفاع مقدس است و اين رويكرد امروز در كشور‌هاي آزاده دنيا استفاده مي‌شود.

صفوي گفت: در دوران جنگ به روزگاري رسيديم كه فقط به مدت يك هفته گندم در سيلو‌ها داشتيم و حضرت امام اعلام كردند كه بايد در حوزه گندم به خودكفايي برسيم و از طرفي وضعيت صادرات نفت ما پيچيده شده بود. ما در سال ۶۵ كه مي‌بايست روزانه ۲ ميليون بشكه نفت صادر كنيم، اما آمريكايي‌ها سنگ اندازي كردند به طوري روزانه ۲۰۰ هزار بشكه صادر مي‌كرديم و هزينه ۷ ميليون دلار حاصل از اين صادرات، كفاف اداره كشور را نمي‌داد.

وي اظهار داشت: در آن دوران به شوروي اعلام كرديم كه از انتقال موشك به عراق خودداري كنند، اما آن‌ها با دلايل واهي اين كار را ادامه دادند. از طرفي اردن بندر عقبه را در اختيار عراق قرار داده بود تا هم تجهيزات نظامي به آن‌ها برسد و هم خط لوله جديد نفتي كشيده شود. عربستان و كويت روزانه يك ميليون و ۸۰۰ هزار بشكه نفت صادر كرده و پول حاصل از آن را در اختيار رژيم صدام قرار مي‌دادند و اين دو كشور ۹۰ ميليارد دلار به صدام كمك كردند. از طرفي كشور امارات سه ميليارد دلار و قطر هم يك ميليارد دلار به عراقي‌ها كمك كردند، اما با همه اين وجود، رزمندگان با دستان خالي و با اتكا به توان داخل شكست را نصيب دشمن بعثي كردند.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا گفت: جمهوري اسلامي ايران مقاومت كرد و با انسجام سياسي گروه‌ها و پشتيباني و يك پارچگي قواي سه گانه بر دشمن بعثي فائق آمد. هرجا مردم وارد ميدان شدند پيروز شده ايم و امروز قدرت نفوذ ما بالا رفته است. دولتي كه ۴۱ ساله ايستاده، جمهوري اسلامي ايران است و ما امروز از يك قدرت ملي به يك قدرت منطقه‌اي تبديل شده ايم لذا قطعا به فضل الهي در جنگ اقتصادي نيز پيروز خواهيم شد.


مكتب شهيد سليماني محصول دفاع مقدس است/ امروز به يك قدرت منطقه‌اي تبديل شده‌ايم

6 مهر 1399-20:05:41

كد خبر: 37105

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

فرستنده:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
افتتاحيه -سخنراني سرلشکر باقري -سخنراني دکترظريف -سخنراني سردار قاآني -سخنراني سردار اشتري -سخنراني حجه الاسلام رئيسي تجليل از برگزيدگان-
امروز

عمليات شهيد فضل ا...نوري - تپه هاي مودني -مدن- شمال آبادان


فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره