كاربر ميهمان چهارشنبه، 8 بهمن 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر صفوی

مكتب شهيد سليماني قدرت نرم افزاري و راهبردي شكست آمريكا و صهيونيسم بين الملل/تبيين علمي مكتب شهيد سليماني توسط سرلشكر صفوي/ جلسات شهيد سليماني با حضرت آقا در رشد حاج قاسم بسيار مؤثر بود

مكتب سليماني عامل شكست سياسي نظامي امريكايي ها در اشغال افغانستان و عراق براي تشكيل هژموني قدرت امريكا بعد از ١١ سپتامبر و عامل شكست امريكا در شكل گيري خاورميانه جديد بود.

22 دي 1399-19:03:20


دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا مكتب شهيد سليماني را قدرت نرم افزاري و راهبردي شكست آمريكا و صهيونيسم بين الملل دانست.

سرلشكر پاسدار سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در پيش نشست «دومين همايش بين المللي گام دوم انقلاب، مكتب شهيد سليماني، الگوي تربيت مديران جهادي تمدن ساز»، با بيان اينكه مكتب فكري چشم اندازي فلسفي، جنبشي، اجتماعي، فرهنگي و هنري است، گفت:

مكتب، مجموعه اي از اعتقادات محكم واخلاق و رفتارهاي مرتبط برخاسته از باورهاي قلبي و عملكرد منبعث از انديشه و تفكر انسان است، به گونه اي كه از او شخصيت جامع و الگو ارائه دهد. مكتب، مجموعه جهان بيني و ايدئولوژي و رفتارهاي متفاوت اما همسو است كه نيازهاي فكري و عملي را براي رسيدن به رشد و كمال انسان روشن مي سازد.

سرلشكر صفوي با تعريف مكتب شهيد سليماني اظهار كرد:

مكتب سليماني يعني مكتب اسلام ناب محمدي(ص) كه در عصر حاضر مصداق اين مكتب، رهبري و ايدئولوژي و پرچمداري اين مكتب را حضرت امام خميني(ره) و هم اكنون حضرت امام خامنه اي عهده دار هستند .مهمترين كاركرد و عمكرد اين مكتب تربيت و ساختن ملت جواني است كه توانستند تحت تأثير اين ايدئولوژي و مكتب چهار رخداد راهبردي را در 42 سال گذشته رقم بزنند.

وي در برشماري چهار رخداد راهبردي 42 سال گذشته يادآور شد:

پيروزي انقلاب كبير اسلامي در ايران، پيروزي در دفاع مقدس، تثبيت و اقتدار نظام جمهوري اسلامي و نظام مردمسالاري ديني و شكل گيري و تشكيل جبهه مقاومت ضدصهيونيستي و ضداستكباري چهار رخداد راهبردي بود كه توسط تربيت شدگان مكتب اسلام ناب محمدي (ص) رقم خورد.

صفوي افزود:

شهيد سليماني تربيت شده مكتب اسلام ناب محمدي(ص) است و اين سه ركن اساسي در انديشه و تفكر و اخلاق و رفتارهاي اجتماعي و جهادي و مديريت و فرماندهي اش، اساس كار و رفتار او بود.

وي با بيان اينكه شهيد سليماني يك فرد انقلابي بود كه در مكتب سپاه پاسداران و دفاع مقدس آموزش ديدگفت:

او پاسدار واقعي اسلام و امام حسين(ع) و سرباز امام زمان(عج) بود.

سردار صفوي ادامه داد:

او نشان داد در چارچوب مكتب اسلام و رهبري امامين انقلاب فكر مي كند، عمل مي كند و عمليات هاي جهادي و انقلابي اش را در سطح راهبردي و در منطقه غرب آسيا و تحت تاثير اين مكتب اسماني اجرا كرد.

مؤلفه ها و اصول حاكم بر مكتب شهيد سليماني

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد قاسم سليماني در تشريح 7 مؤلفه و اصول حاكم بر مكتب شهيد سليماني گفت:

اعتقاد كامل به معاد و قران و مكتب اسلام و حقانيت مكتب اسلام و شيعه اثني عشري ، عشق به خدا و خلق خدا خصوصا مستضعفان كه تحت سلطه مستكبران هستند از مؤلفه هاي مكتب سليماني هستند.

وي افزود:

اعتقاد به جهاد في سبيل الله بصورت مستمر تا اشكارشدن غلبه اسلام بر كفر و شرك جهاني، اعتماد و اتكال به نصرت الهي در همه شرايط زندگي و عمليات هاي دفاع مقدس از ديگر مؤلفه هاست.

فرمانده عالي دوران دفاع مقدس تصريح كرد:

همان طور كه ما در عمليات هاي دفاع مقدس در كنار تدبير و طرح ريزي عمليات ها، در نهايت به نصرت الهي اعتماد و توسلات ائمه اطهار(ع) ايمان كامل داشتيم، اين بزرگوار هم در طول ٢٢ سال فرماندهي نيروي قدس و مبارزه بي امان با صهيونيستها، امريكايي ها و داعشي ها علاوه بر خردمندي و تدبير و شجاعت، اعتمادش به نصرت الهي كامل بود.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در توصيف ساير مؤلفه ها و اصول حاكم بر مكتب شهيد سليماني خاطرنشان ساخت:

اصول حاكم بر مكتب سليماني دشمن شناسي و اقدام به موقع عليه دشمنان، التزام عملي و قلبي به تدابير رهبري است. در مكتب سليماني، مردمداري و مردمياري و خدمت به عموم انسانها از هر ملت و آييني حتي انسان هاي غير مذهبي داراي يك اصل است، اين جزو مكتب سليماني و اسلام ناب است.

اصول حاكم بر فرماندهي و مديريت راهبردي مكتب سليماني

وي در ادامه به اصول حاكم بر فرماندهي و مديريت راهبردي مكتب سليماني پرداخت و ادامه داد:

شناخت عميق آمريكايي ها و صهيونيست ها و راهبردهاي انان در منطقه و وابستگان ضعيف آنها در برخي از كشورهاي عربي، شناخت راهبرد انها براي منطقه و اسلام، شناخت ظرفيت هاي مردمي و خلق قدرت از اين ظرفيت ها در فرماندهي و مديريت شهيد سليماني برجسته بود.

سردار صفوي با اشاره به قابليت هاي سردار سليماني در ظرفيت سازي جبهه بين الملل مقاومت اسلامي تأكيد كرد:

فرماندهي و مديريت و ساماندهي نيروهاي مردمي كشورهاي مختلف در جبهه مقاومت، از حيدريون و زينبيون و فاطميون، هنر بالايي بود كه توسط شهيد سليماني به انجام شد. شهيد سليماني جبهه مقاومت را بازتعريف كرد، در مكتب سليماني جبهه مقاومت از شرق مديترانه تا غرب آسيا تا جنوب امريكا گسترده است.

قدرت فرماندهي همزمان شهيد سليماني در سطوح راهبردي، عملياتي و تاكتيكي

سرلشكر صفوي قدرت فرماندهي همزمان شهيد سليماني در سطوح تاكتيكي، عملياتي و راهبردي را از ويژگي هاي منحصربفرد شهيد سليماني دانست كه ساير فرماندهان كمتر از آن برخورداند.

وي افزود:

ما چنين فرماندهاني كمتر داريم، كه هم تاكتيك بكارگيري انواع سلاحها در انواع صحنه هاي عملياتي را بشناسد، بداند با موشك كورنت چگونه عمليات كند، چگونه در سطح عملياتي چندين هزار نيروي عملياتي را در كنار ارتش هاي كلاسيك وارد عمليات كند و راهبرد شكست امريكا و رژيم صهيونيستي و برخي از كشورهاي عربي را تشخيص دهد و در سطح راهبردي بتواند با روساي جمهور روسيه، تركيه، عراق و افغانستان بعنوان يك ديپلمات ورزيده مذاكره كند. اين ناشي از عملكرد ايشان در سطح راهبردي است.

شهيد سليماني زمان را از دست نمي داد

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد قاسم سليماني با بيان اينكه سختي هاي دوره كودكي و نوجواني شهيد سليماني كه در كتاب خودنوشت اش چاپ شده است و تجربه و مصيبت هاي دوران دفاع مقدس از او شخصيتي بردبار، صبور و مقاوم در برابر شدائد ساخته بود تصريح كرد:

فشارهاي زيادي بر جسم و جان اين انسان مطلوب الهي و بنده صالح خدا وارد شده بود، او زمان را از دست نمي داد حتي وقتي در ماشين بود يا قران مي خواند يا فكر مي كرد يا مي نوشت. از نظر ويژگي هاي اخلاقي او يك پاسدار انقلابي با روحيه جهادي و جسارت مقابله با دشمن بود.

سرلشكر صفوي با تأكيد بر اينكه جنگيدن با دشمن جسارت و شجاعت و نترسيدن از مرگ مي خواهد افزود:

آنهايي كه در دفاع مقدس به ميدان آمدند انسان هاي شجاع بودند، ترسو ها هيچگاه به جنگ نيامدند، ترسوها به مدافعان حرم نپيوستند.

حاج قاسم از سيم خاردار نفسش عبور كرده بود

عضو هيئت علمي دانشگاه جامع امام حسين(ع) خاطرنشان ساخت:

حاج قاسم از سيم خاردار نفسش عبور كرده بود. در حرف آسان است اما در عمل مشكل است او ارامش و اعتماد به نفس بالايي داشت. متوكل بر خدا و متوسل بر امامان بود و عقلانيت و دورانديشي را همراه با اعتقادات قلبي اش در عمليات ها شركت مي داد.

وي افزود:

حاج قاسم اهل تحزب و نگرش حزبي نبود، خط امام و ولايت خط سياسي و خط قرمز او بود، هر كسي با امام و رهبري بود قاسم به او نزديك بود هر كه از امام و رهبري دور مي شد قاسم هم از او فاصله مي گرفت، خط قرمزش انقلاب و رهبري بود.

جلسات شهيد سليماني با حضرت آقا در رشد حاج قاسم بسيار مؤثر بود

صفوي ادامه داد:

او سوء ظن و بدبيني به كسي نداشت، بدقول و جاه طلب نبود، بشدت تحت تاثير اخلاق و رفتار و تدابير رهبري بود و در اين كه ٢٢ سال كه فرماندهي نيروي قدس را عهده دار بود، به صورت مستمر خدمت اقا مي رسيد و عمق بينش راهبردي حضرت اقا نسبت به امريكا و صهيونيست ها در رشد حاج قاسم بسيار موثر بود.

وي افزود:

او از صميم قلب اعتقاد كامل به فلسفه ولايت فقيه كه فلسفه حكومت در دوران غيبت است و به شخص امام و رهبري ايمان داشت، بدعاقبتي بعضي از سياسيون بخاطر جدا شدن از اين صراط است.

مديريت راهبردي در مكتب سليماني يعني تبديل تهديدات به فرصت ها

وي با بيان ويژگي هاي فرماندهي و مديريت در مكتب سليماني اظهار داشت:

مديريت راهبردي در مكتب سليماني يعني تبديل تهديدات به فرصت ها، او تهديد داعش را تبديل به فرصت كرد و در عراق بيش از ٢٢ تيپ مردمي را در كنار ارتش عراق ساماندهي نمود و در سوريه بيش از ٦٠ يا ٧٠ هزار نيروي مردمي و كشورهاي ديگر را سامان داد اين تبديل تهديد به فرصت و ايجاد زيرساختي ماندگار براي امنيت و استقلال ملت هاست.

وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري فرمانده دفاع از بلاد مسلمين هستند گفت:

در مكتب سليماني از ظرفيت هاي عظيم ملت هاي اسلامي در سوريه و عراق و يمن و لبنان خوب استفاده شد، البته تدابير مقام معظم رهبري و سياست هاي كلان شورايعالي امنيت ملي بالاسر ايشان بود اما آن سياست ها را ايشان در صحنه ميدان به بهترين شكل عملي مي كرد.

حاج قاسم تدابير مقام معظم رهبري را روي زمين به پيروزي مي رساند

وي افزود:

داعشي ها و امريكايي ها مي خواستند بعد از سوريه و عراق براي ايران ايجاد ناامني كنند آن فرمانده اي كه تدابير حضرت اقا و سياست هاي كلان نظام را تبديل به پيروزي روي زمين مي كرد شخص قاسم سليماني و فرماندهان تابع حاج قاسم بودند.

صفوي با اشاره به قدرت مديريت و فرماندهي سردار سليماني تصريح كرد:

مديريت و فرماندهي ايشان در هماهنگي نيروهاي داوطلب مردمي و انقلابي با ارتش هاي كلاسيك عراقي و سوريه بسيار كار مهم و سختي است اما حاج قاسم قابليت انعطاف داشت. او سرداري خردمند اهل تدبير در صحنه مقاومت اسلامي منطقه عليه دشمن بود.

وي تأكيد كرد:

من اعتقاد دارم همان گونه كه خون شهداي دفاع مقدس راه كربلا را باز كرد خون شهداي مدافع حرم و شهيد سليماني و مجاهدان جبهه مقاومت راه قدس را باز خواهد كرد و اين آرزوي دست يافتني است كه در دوران حيات ما محقق خواهد شد.

مكتب سليماني عامل شكست سياسي نظامي آمريكا در منطقه شد

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد سليماني ادامه داد:

مكتب سليماني عامل شكست سياسي نظامي امريكايي ها در اشغال افغانستان و عراق براي تشكيل هژموني قدرت امريكا بعد از ١١ سپتامبر و عامل شكست امريكا در شكل گيري خاورميانه جديد بود.

وي افزود:

عامل شكست صهيونيست ها درجنگ ٣٣ روزه و قبل و بعد از آن در صحنه هاي عملياتي جنوب لبنان، مكتب سليماني بود و صهيونيست ها امروز در ايجاد امنيت در سرزمين هاي اشغالي هم ناتوان هستند. صهيونيست ها بارها براي تصرف نوار غزه حمله كردند اما شكست خوردند.

حاج قاسم سليماني تك چهره قهرمان ملي ايران و قهرمان امت اسلامي است

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در جمع بندي سخنان خود خاطرنشان ساخت:

حاج قاسم سليماني تك چهره قهرمان ملي ايران و قهرمان امت اسلامي است كه مي تواند الگوي قدرت نرم افزاري مديريت و فرماندهي جهاد مومنانه و شجاعانه همراه با تدبير و دانش نظامي و اخلاق انساني و اسلامي باشد .

وي افزود:

مكتب سليماني براي نسل هاي امروز و فرداي ايران و جبهه مقاومت از شما افريقا تا غرب آسيا و از كرانه هاي اقيانوس اطلس و اقيانوس هند و اقيانوس آرام، براي مجاهدان و جوانان مبارز ٢ ميليارد مسلمان در جهت شكست راهبردي رژيم تروريستي امريكا و صهيونيسم بين الملل، الگو و چراغ راهنماست.

كمترين تأثير خون شهيد سليماني اخراج امريكا از منطقه و آزادي قدس شريف خواهد بود

سرلشكر صفوي با اشاره به آيه شريفه «كتب الله لاغلبن انا و رسلي» تصريح كرد:

كمترين تأثير خون شهيد سليماني، شهيد ابومهدي المهندس و شهيد فخري زاده و مدافعان حرم اخراج قراي تروريستي امريكا از غرب آسيا و ازادي قدس شريف خواهد بود كه به حول قوه الهي و با پياده سازي مكتب سليماني به دست جوانان مجاهد جبهه مقاومت در زمان حيات ما تحقق پيدا خواهد كرد


مكتب شهيد سليماني قدرت نرم افزاري و راهبردي شكست آمريكا و صهيونيسم بين الملل/تبيين علمي مكتب شهيد سليماني توسط سرلشكر صفوي/ جلسات شهيد سليماني با حضرت آقا در رشد حاج قاسم بسيار مؤثر بود

22 دي 1399-19:03:20

كد خبر: 37112

منبع خبر:

فرستنده: روابط عمومی پژوهشگاه

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره