كاربر ميهمان چهارشنبه، 8 بهمن 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشكر صفوي:

قدرت آمريكا از درون دچار فروپاشي مي شود / دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود

قدرت آنها از درون آمريكا دچار فروپاشي مي شود و از بيرون دوران فروپاشي آمريكا و هيمنه پوشالي آنها شروع شده است و اين سقوط آمريكايي ها اجتناب ناپذير است و دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود ، سقوط رژيم استكباري آمريكا قابل بازگشت نيست .

24 دي 1399-09:19:22


قدرت آمريكا از درون دچار فروپاشي مي شود / دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود
24 دي 1399-09:19:22
منبع خبر: 
فرستنده: 

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

سردار سرلشكر پاسدار دكتر صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا و رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني در مراسم پاسداشت اولين سالگرد شهادت شهيد سپهبد قاسم سليماني كه با حضور اعضاء هيئت علمي، مسئولان و مديران سازمان سمت در اين سازمان برگزار شد، به ارائه سخن پرداخت.

سرلشكر صفوي با عنوان الگوي مديريتي و عمق بخشي انقلاب اسلامي در مكتب شهيد سليماني سخنراني كرد و با اشاره به سابقه 40 ساله آشنايي با شهيد سليماني گفت:

حدود ۴۰ سال با شهيد بزرگوار سپهبد سليماني از نزديك آشنا بودم و رفت و آمد داشتيم و در كنار هم سال ها جنگيديم ،اگر بخواهم مكتب شهيد سليماني را خلاصه كنم مي گويم مكتب شهيد سليماني مكتب اسلام ناب و مكتب انقلاب اسلامي يعني مكتب امام و مكتب مقام معظم رهبري است.

وي افزود:

محصول مكتب در چهار موضوع يعني شكل گيري شخصيت فرد دوم انديشه و تفكر فرد سوم اخلاق و رفتار فرد و چهارم عملكرد فرد نمايان ميشود .

***عملكرد حاج قاسم سليماني تحت تدابير مقام معظم رهبري و شوراي عالي امنيت ملي از عوامل موثر در شكست استراتژي سياسي نظامي آمريكا و هم پيمانان آن بود/ آمريكايي ها يك شكست راهبردي از مكتب شهيد سليماني خوردند

سرلشكر صفوي با اشاره به عملكرد راهبردي شهيد سليماني گفت:

يكي از عوامل موثر در شكست استراتژي سياسي نظامي آمريكا و هم پيمانان آن در اشغال دو كشور مظلوم مسلمان افغانستان و عراق كه با هدف شكل گيري قدرت هژمون آمريكا در مقياس جهاني صورت گرفته بود ، عملكرد حاج قاسم سليماني تحت تدابير مقام معظم رهبري و شوراي عالي امنيت ملي ما بود البته مبارزات قهرمانانه ملت مظلوم افغانستان و ملت شجاع عراق و نخبگان و روحانيون معظمي كه در اين دو كشور عزيز بودند تاثيرگذار بوده است ولي حاج قاسم در صحنه ميداني حضور داشت و آمريكايي ها يك شكست راهبردي از مكتب شهيد سليماني خوردند.

*** در اشغال نظامي عراق و افعانستان، برنده اشتباه استراتژيك آمريكا در منطقه ، ايران بود

وي افزود:

آمريكائي ها آنقدر احمق بودند كه دو قدرت اصلي ور قيب استراتژيك خود را يعني چين در حوزه اقتصادي و روسيه در بعد نظامي ناديده گرفتند و غفلت كردند. قدرت اقتصادي چين و قدرت نظامي روسيه افزايش يافت در حالي كه اينها در عراق و افغانستان به اهداف خود دست نيافتند و برنده اين اشتباه استراتژيك شان هم ايران بود چرا كه دشمنان جمهوري اسلامي ايران در عراق و افغانستان به دست آمريكايي‌ها نابود شدند .

سرلشكر صفوي با اشاره به روند رو به رشد تنفر جهاني از آمريكا و سياست هاي منطقه اي آنها گفت:

آمريكا بيش از ۳۰ هزار كشته و زخمي در اين كشورها داد و نتوانست آنچه را كه مي خواستند به دست آورد آيا در عراق و افغانستان امنيت ايجاد شد ؟تنفر جهاني از آمريكايي ها در عراق و افغانستان به وجود آمد. آيا آمريكايي‌ها توانستند قدرت هژمون خود را به دست آورند ؟

*** دوران افول و اضمحلال آمريكايي ها شروع شده است / آمريكايي‌ها مجبور به شكست و خروج از عراق قدرتمند خواهند شد

دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا با اشاره به روند شكل گيري دوران افول قدرت آمريكا در دو بعد داخلي و خارجي افزود:

دوران افول و اضمحلال آمريكايي ها شروع شده است و بخشي از آن مربوط به شكل گيري انقلاب اسلامي بوده است ولي اين دو جنگ ، قدرت آمريكايي ها را افول و نزول داد .

وي اضافه كرد:

افول قدرت آمريكايي ها نتيجه عملكرد حاج قاسم سليماني است ،همانطور كه نيروهاي ارتش سرخ شوروي سابق كه افغانستان را اشغال كردند و سپس مجبور به فرار از افغانستان شدن آمريكايي ها هم بدتر از آنها مجبور به فرار از افغانستان خواهند شد و همانطور كه عراق به دست انگليسي ها افتاد و مردم عراق و روحانيون آن با انگليسي ها جنگ را شروع كردندو انگليسي ها مجبور به شكست و فرار از عراق شدند، آمريكايي‌ها هم نيز مجبور به شكست و خروج از عراق قدرتمند خواهند شد .

*** د ر نتيجه اشتباه استراتژيك آمريكا و شكست داعش ،ايران قدرت اول منطقه غرب آسيا شد/ ترور شهيد سليماني و ابومهدي المهندس يك شكست راهبردي براي آمريكا و رئيس جمهور خبيث آن بود

سرلشكر صفوي با اشاره به تلاش آمريكائي – صهيونيستي و برخي از كشورهاي عربي در شكل دهي داعش و برنده كارزار مقابله با داعش گفت:

د ر نتيجه اشتباه استراتژيك آمريكا و شكست داعش ،ايران قدرت اول منطقه غرب آسيا شد و قدرت ايران از ايران به عراق سوريه لبنان و مديترانه رسيد .

مشاور عالي مقام معظم رهبري ترور شهيد سليماني و ابومهدي المهندس و ياران آنها را يك شكست راهبردي براي آمريكا و و رئيس جمهور خبيث و جنايتكار و تروريست آمريكايي ها دانست و گفت:

ترور حاج قاسم سليماني و ابومهدي المهندس و چندين نفر از ياران آنها به صورت نامردي و جنايتكارانه بود ،هيچ كدام از روساي جمهوري سابق آمريكا به ناداني، حماقت و فاسد بودن و جنايتكاري شخص ترامپ نبودند.

***قدرت آمريكا از درون دچار فروپاشي مي شود / دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود

وي افزود:

آمريكائي ها از جوشش قدرت خون شهيد سليماني در امت‌هاي اسلامي خبر نداشتند و ترامپ فهميد چه اشتباهي كرده است و اين ميليون‌ها جمعيت نه فقط در ايران بلكه در اقصي نقاط جهان تنفر را عليه آمريكايي‌ها و عليه ظالمين و اشرار به پا كرد، ترامپ و رژيم كاپيتاليسم آمريكا نمي فهمد كه شهادت يعني چه؟ اينها فقط به دلارهاي نفتي و سلاح ها چسبيده‌اند و اصلاً نمي فهمند، قدرت آنها از درون آمريكا دچار فروپاشي مي شود و از بيرون دوران فروپاشي آمريكا و هيمنه پوشالي آنها شروع شده است و اين سقوط آمريكايي ها اجتناب ناپذير است و دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود ، سقوط رژيم استكباري آمريكا قابل بازگشت نيست .

*** الگوي مديريتي در مكتب شهيد سليماني مي‌تواند براي مديران داخلي كشور ما يك الگوي مديريتي باشد/ خون شهيد سليماني قدرت نرم افزاري توليد كننده و وسعت بخش و عمق بخش جبهه مقاومت اسلامي است

سرلشكر صفوي افزود:

خون شهيد سليماني قدرت نرم افزاري توليد كننده و وسعت بخش و عمق بخش جبهه مقاومت اسلامي است.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بيان ضرورت الگو گيري از مديريت شهيد سليماني گفت:

الگوي مديريت شهيد سليماني و مكتب سليماني در عمق بخشي انقلاب اسلامي مي تواند در دانشكده هاي مديريت دانشگاه هاي ايران و دانشگاه هاي كشورهاي اسلامي تدريس شود از شما مي‌خواهيم مكتب و مديريت شهيد سليماني را كتاب كنيد .

وي افزود:

الگوي مديريتي در مكتب شهيد سليماني مي‌تواند براي مديران داخلي كشور ما يك الگوي مديريتي باشد ، يعني افراد در اين مكتب بايستي منافع ملي را بر منافع شخصي خود ترجيح دهند و مصالح ملت ايران ومردم را بر خود ارجحيت دهند.

سرلشكر صفوي ادامه داد:

الگوي مديريتي در مكتب شهيد سليماني مي‌تواند باعث شكستن تحريم هاي ظالمانه شود با اطمينان مي‌گويم اگر به اين الگو عمل كنيم ،مي توانيم تحريم‌هاي آمريكايي را شكست دهيم ،الگوي مديريتي حاج‌قاسم‌سليماني مي تواند براي جوانان و مديران امروز و فرداي ايران اسلامي و امت اسلامي يك الگوي كارگشاي مديريتي باشد .

در پايان اين مراسم تفاهم‌نامه‌ همكاري مشترك سازمان مطالعه و تدوين كتب علو م انساني دانشگاهها و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ستاد كل نيروهاي مسلح توسط روساي اين دو مجموعه به امضا رسيد.


قدرت آمريكا از درون دچار فروپاشي مي شود / دولت جديد آمريكا هم نمي تواند مانع سقوط هيمنه آمريكا شود

24 دي 1399-09:19:22

كد خبر: 37113

منبع خبر:

فرستنده:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره