كاربر ميهمان پنجشنبه، 18 آذر 1400
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشکر صفوی:

ايران بايستي در فضا حضور موثري داشته باشد/دولت ها با يستي با يك نگاه آينده پژوهانه به روندها ي جهاني جايگاه كشور را در سي سال آينده ترسيم كنند

ايران بايستي در فضا حضور موثري داشته باشد و امسال چندين ماهواره با كاربردهاي مختلف به فضا پرتاب كند و نيروهاي مسلح مي توانند در اين حوزه پيشتاز باشند.

10 خرداد 1400-11:20:10


ايران بايستي در فضا حضور موثري   داشته  باشد/دولت ها با يستي با يك نگاه آينده پژوهانه به روندها ي جهاني  جايگاه كشور را در سي سال آينده ترسيم كنند
10 خرداد 1400-11:20:10
منبع خبر: 
فرستنده: 

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

سردار سرلشكر پاسدار دكتر صفوي ، دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا به دعوت رئيس پژوهشگاه ارتباطات و فن آوري اطلاعات از توانمندي هاي تحقيقاتي و اجرائي اين پژوهشگاه بازديد كرد و در جمع مديران و محققين اين پژوهشگاه با اشاره به روندهاي تغيير و تحولات جهاني و لزوم آينده پژوهي گفت:

جهان كنوني با سرعتي بالا در حال تغيير و تحول است و بشريت تا سي سال آينده با جهاني جايگزين روبرو خواهد شد و بايستي براي دنياي جديد جايگاه ايران را تعريف كنيم

سرلشكر صفوي در ادامه با تبيين روندهاي كلان تغييرات جهاني گفت:

بر اساس پيش بيني ها ، تا سال 2050 ميلادي جمعيت جهان به حدود نه ميليارد و هشتصد ميليون نفر خواهد رسيد ، جمعيت شهر نشين بالاي 75 درصد جمعيت جهان را شكل مي دهند و پيشرفت فن آوري هاي نوين در حل مشكلات جمعيت تاثير شگرفي ايفا خواهد كرد.

وي ادامه داد:

با كاهش نسبي فقر و گسترش طبقه متوسط در جهان و گسترش دستاوردهاي آموزشي و استفاده همگاني از ارتباطات و فن آوري هاي جديد ، خصوصا در زمينه هاي توليد و ساخت در همه عرصه ها ، افراد بشر قدرتمند مي شوند .

سرلشكر صفوي با اشاره به توسعه فن آوريهاي نوين مبتني بر فن آوريهاي فضايي و حضور در فضا بعنوان يكي از روندهاي كلان تغييرات جهاني افزود:

ايران بايستي در فضا حضور موثري داشته باشد و امسال چندين ماهواره با كاربردهاي مختلف به فضا پرتاب كند و نيروهاي مسلح مي توانند در اين حوزه پيشتاز باشند.

سرلشكر صفوي تغييرات بنيادين در جايجايي قدرت را يكي ديگر از روندهاي كلان تغييرات جهاني دانست و اضافه كرد:

به نظر اكثر صاحب نظران ژئوپليتيك حوزه هاي روابط بين الملل و علوم سياسي ،در قرن حاضر جابجايي قدرت از غرب عالم به شرق عالم به آرامي در حال شكل گرفتن است و مباني قدرت عبارتست از :اقتصاد ، فرهنگ و علوم و فناوريهاي جديد و جغرافيا . جهان كنوني شاهد چند قطبي شدن قدرت خواهد بود كه يكي از قدرت هاي مطرح جهان فعلي قدرت قدرت آسيا مركب از چين ، هند ، ژاپن و روسيه است و از سوي ديگر بروز و ظهور قدرت جديد جهان اسلام با توجه به توانمنديهاي فرهنگي و تمدني و اقتصاد مبتني بر انرژي فسيلي و قدرت فن آوري و جمعيت و جغرافياي به هم پيوسته از اقيانوس اطلس تا اقيانوس آرام حتمي و قطعي است.

وي افزود:

جمهوري اسلامي ايران بعنوان يك قدرت منطقه اي در غرب آسيا لازم است بر مباني قدرت چهارگانه فوق روابط خودش را با قدرت هاي آسيايي و كشورهاي پيراموني يعني 15 كشور همسايه و كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي مشخص كند.

مشاور عالي مقام معظم رهبري قدرت گيري شركت هاي بزرگ اقتصادي را يكي ديگر از روندهاي تغيرات قدرت جهاني دانست و گفت:

با پيشرفت محير العقول فن آوري نوين ، بازيگران غير دولتي و شركت هاي بزرگ اقتصادي احتمالا سردمدار رويارويي با دولت ها خواهند بود.

اين استاد دانشگاه با بيان لزوم برنامه ريزي كلان و بلند مدت و تبيين جايگاه كشور در قدرت جهاني طي سي سال آينده گفت:

بنظر مي رسد كشور و ملت عزيز ما و دولتها يايستي برنامه سي سال آينده خود را مشخص كنند و دولت ها با يستي با يك نگاه آينده پژوهانه به روندها ي جهاني جايگاه كشور را در سي سال آينده ترسيم كنند ، يكي از اين حوزه ها حوزه فن آوريهاي نوين است كه بايستي جايگاه كشور در اين حوزه مشخص شود.

وي ادامه داد:

دولت آينده بايستي سند راهبردي جامع شامل تمام حوزه هاي علمي – فن آوري را در برنامه بگنجاند. تا سي سال آينده احتمالا جمعيت كشور با همين نرخ رشد به حدود يكصد ميليون نفر نزديك خواهد شد و جمعيت شهر نشين ما به بالاي 70 درصد خواهد رسيد، تامين نيازهاي اساسي اين جمعيت از غذا – پوشاك ، آب و مسكن و بهداشت و اشتغال و.. براي دولت مردان آينده يك اصل است.

رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني در ادامه به زمينه هاي همكاري بين پژوهشگاه ارتباطات و فن آوري اطلاعات و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در پي عقد تفاهم نامه همكاري هاي علمي و پژوهشي كه قبلا به امضاء رسيده بود پرداخت.

گفتني است تفاهم نامه همكاري هاي علمي و پژوهشي في مابين پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و پژوهشگاه ارتباطات و فن آوري اطلاعات وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات با هدف هم‌افزايي در پيشبرد مأموريت‌ها و وظايف علمي- پژوهشي، ارتقاي بهره‌وري و بهره‌برداري علمي و پژوهشي از طريق به اشتراك‌گذاري تجارب و دستاوردها و برقراري تعامل و همكاري پژوهشي مؤثر در حوزه‌هاي تخصصي بين دو مجموعه منعقده گرديده بود و مقرر گرديده بود طبق اين تفاهم نامه، طراحي و اجراي پروژه­هاي تحقيقاتي در سطوح راهبردي، بهره‌برداري و استفادة مشترك از بانك­هاي اطلاعات علمي چاپي و ديجيتال، بهره­گيري مشترك از سرمايه انساني علمي و پژوهشي، همكاري در فرايندهاي علمي و پژوهشي و تهيه و تدوين مداخل دايرةالمعارف دفاعي- امنيتي انقلاب اسلامي و همچنين همكاري و مشاركت در برگزاري فعاليت‌هاي مشترك فرهنگي، كارگاه‌هاي آموزشي، نشست و همايش‌هاي تخصصي و توليد آثار علمي- پژوهشي انجام پذيرد.


ايران بايستي در فضا حضور موثري داشته باشد/دولت ها با يستي با يك نگاه آينده پژوهانه به روندها ي جهاني جايگاه كشور را در سي سال آينده ترسيم كنند

10 خرداد 1400-11:20:10

كد خبر: 37133

منبع خبر:

فرستنده:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
افتتاحيه -سخنراني سرلشکر باقري -سخنراني دکترظريف -سخنراني سردار قاآني -سخنراني سردار اشتري -سخنراني حجه الاسلام رئيسي تجليل از برگزيدگان-
امروز

معرفي رژيم عراق به عنوان آغازگر جنگ عليه ايران از سوي سازمان ملل متحد
شهادت سرگرد خلبان احمد كشوري


فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره