كاربر ميهمان جمعه، 27 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 دبیر جشنواره ملی نسل دفاع مقدس:

جشنواره ملي نسل دفاع مقدس دوم تا پنجم مهرماه در نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود

دبير جشنواره ملي نسل دفاع مقدس با بيان اينكه اولين جشنواره ملي نسل دفاع مقدس دوم تا پنجم مهرماه سال جاري در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود افزود: انتقال تفكر جهادي از نسل دفاع مقدس به نسل‌هاي بعد هدف اين جشنواره است.

28 شهريور 1392-09:35:12


جشنواره ملي نسل دفاع مقدس دوم تا پنجم مهرماه در نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود
28 شهريور 1392-09:35:12
منبع خبر: خبرگزاری فارس
فرستنده: دبیر خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

نشست خبري جشنواره و نمايشگاه ملي نسل دفاع مقدس در محل صدا و سيما برگزار شد.

در ابتداي نشست، محمدرضا انبيايي دبير جشنواره ملي نسل دفاع مقدس اظهارداشت: اين نمايشگاه و جشنواره از دوم تا پنجم مهرماه سال جاري در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: رسيدن به افق 1404 تحقيقاً با شرايط حاضر غيرممكن است. ما به دفاع مقدس و نسل تربيت شده آن در شرايط حاضر رسيده‌ايم و پس از جست‌وجوي زياد به عبارت بسيار عميق تفكر جهادي رسيديم كه انتقال اين ايده از نسل دفاع مقدس به نسل‌هاي بعد هدف ما در جشنواره و نمايشگاه ملي نسل دفاع مقدس است.

انبيايي گفت: برخلاف جشنواره‌ها كه به سخت‌افزار جنگ مي‌پردازند، ما به دانش پنهان در زمينه‌هاي مختلف پرداخته‌ايم و اين جشنواره در نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود، جايي كه محدوديت بردن تسليحات نظامي در آن وجود دارد و با شعار ايمان ديروز، باور امروز و اميد فردا و با همكاري سازمان‌هايي همچون بسيج، سپاه، بنياد حفظ آثار، وزارت ارشاد و ... برگزار خواهد شد كه يك حركت مردمي و خودجوش است.

افشين نامورپور مدير روابط عمومي جشنواره اظهارداشت: انقلاب اسلامي ايران تمام محاسبات جبهه استكباري را بهم زد و آنها مجبور شدند با تحريك صدام ملعون به مبارزه عليه اين نظام بپردازند.

وي يادآور شد: با شروع جنگ حكم جهاد توسط امام صادر شد و همگان به آن حكم لبيك گفتند و حماسه ساز شديم و با نزديك 84 كشور به جنگ پرداختيم.

نامورپور گفت: امروز هم در جهاد و خلق حماسه هستيم و جنگ تمام نشده است و رسانه‌ها و اينترنت سعي در تغيير عظم راسخ ما دارند.

وي تصريح كرد: در اين جشنواره به تحليل و بررسي نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس با شرايط امروز مي‌پردازيم مثل نقش روحانيون، نقش بانوان، معلمان، بازاريان، ايثارگران، ارتش، سپاه و بسيج تا نقش‌آفريني‌هاي آنان را به همگان بشناسانيم.

لاله افتخاري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي نيز در زمينه باورهاي قرآني و معارف اسلامي در تربيت نسل دفاع مقدس اظهارداشت: گروهي كه در جنگ شركت كردند و حماسه‌آفرين شدند يعني يا به شهادت رسيدند يا اسير شدند و يا جانباز گشته‌اند، گروه ديگر خانواده‌هاي آنها بودند كه عزيزان خود را اعدام كردند و زماني كه فرزندان انها به عنوان شهيد بر مي‌گشتند دم‌بر نزدند و آنچه كه باعث شد اينها در برابر اين همه سختي‌ها صبر كنند مباني اعتقادي و قراني آنها بود كه اولين مباني اطاعت از ولي‌امر است كه واجب بوده و اين در هر زماني كه امام (ره) درخواست مي‌كردند مورد اجابت قرار مي‌گرفت.

افتخاري بيان داشت: در دوران دفاع مقدس و در شرايط حال نيز كه در محاصره اقتصادي قرار داريم اين نكته را به خوبي به ياد ما مي‌اندازد كه مومنان الگو بوده و اين در همه سختي‌هاي اين مملكت بويژه در فتنه 77 و 88 به خوبي مشهود بود.

حجت‌الاسلام ايلكا عضو كارگروه روحانيون جشنواره در زمينه نقش روحانيون در دفاع مقدس و جنگ نرم افزود: زماني كه جنگ سرد بود ما با تمام دنيا مي‌جنگيديم و روحانيت در اين زمينه نقش محوري‌اي داشت اما نقش آنان به خوبي ادا نشده است و شهدايي مثل شهيد مصطفي رداني‌پور، شهيد شاه‌آبادي، شهيد شيخ‌فضل‌الله محلاتي و سيد مجاهد از آن جمله هستند و امام امت در جنگ تحميلي اولين محور بودند و به دنبال آن مقام معظم رهبري چنين نقش محوري‌اي داشتند كه با كلام خودشان همگان را تهييج مي‌كردند.

وي به جنگ نرم اشاره كرد و افزود: سوريه بحث استكبار امروز است و آنها نتوانستند بعد از 31 ماه از مبارزه با سوريه او را شكست بدهند و اين نقش محوري ولايت فقيه را نشان مي‌دهد و تبعيت سيدحسن نصرالله از ولي‌فقيه زمان خود را كه به خوبي اين نقش را ايفا كرده است.

فرشته حشمتيان معاون وزير آموزش و پرورش در زمينه نقش زن در خانواده و ترويج فرهنگ جهاد ايثار، اظهارداشت: تربيت در وجود انساني بايد نهادينه شود تا مسير كمال طي شود.

وي يادآور شد: خداوند حكيم در اين مسير به ما تكليف كرده است كه ما از هر شكوفايي درست استفاده كنيم؛ بر اين اساس دفاع مقدس يك باور براي رسيدن به اين تربيت است.

وي گفت: الگوي ارزشمند دفاع مقدس يكي از ضروريات است كه باور كنيم به تبع آن ما همه مسئول هستيم. عده‌اي در دفاع مقدس بودند مثل شهدا كه پيام آنها اين بود كه ما هرگز غافل نشويم، گروه دوم جانبازان و ايثارگران هستند كه يادگاران آن دوران هستند و آن را با خود حمل مي‌كنند و گروه سوم خانواده شهدا و ايثارگران هستند.

حشمتيان افزود: رشد و تعالي اجتماع ريشه در تحكيم خانواده و در تحكيم خانواده نقش مادر بسيار محوري و مهم است، در اين موضوع بايد به جايگاه زن نگاه تكليفي داشته باشيم نه نگاه ابزاري چرا كه اگر زن حامي نبود رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس


جشنواره ملي نسل دفاع مقدس دوم تا پنجم مهرماه در نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود

28 شهريور 1392-09:35:12

كد خبر: 8637

منبع خبر: خبرگزاری فارس

فرستنده: دبیر خبر

امتياز:

   5/6

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.


امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

والفجر4- شمال مريوان ومنطقه عمومي پنجوين دردره شيلر درداخل خاك عراق


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره