پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 
همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش

 

برای بزرگنمایی برای روی تصویر کلیک کنید ...

 

شرایط پذیرش مقاله

 از اساتید، صاحبنظران، کارشناسان و دانشجویانی که علاقمند به ارسال مقالات خود برای این همایش می باشند خواهشمند است به نکات زیر توجه فرمایند:

1.      پژوهشگران محترم خواهشمند است مقالات صرفاً علمی–پژوهشی خود را طبق فرمت زیر آماده و به آدرس ایمیل  همایش ارسال نمایند. پس از دریافت مقاله اعلام وصول خواهد شد. تمامی مقالاتی که اعلام وصول می شوند در روند بررسی قرار خواهند گرفت و حداکثر تا 30 بهمن ماه 96 اعلام نتیجه نهایی خواهد شد. بنابراین از نویسندگان محترم خواهشمند است از پیگیری های مکرر اجتناب ورزند چرا که این امر موجب کندی در روند کار خواهد شد.

2.       هر نوع مقاله پژوهشی که در یکی از شاخه‌های مرتبط با موضوع همایش نوشته شود و از ارزش علمی لازم برخوردار باشد؛ برای بررسی و چاپ احتمالی پذیرفته خواهد شد.

3.       مقالات ارسالی تنها در قالب تعیین شده مورد بررسی اولیه قرار می‌گیرند و در صورت عدم رعایت ساختار مورد نظر، از مقالات همایش حذف خواهد شد.

4.       ضروری است مقاله‌ ارسال شده در هیچ سمیناری (داخلی، ملی یا بین المللی) ارایه نشده باشد و یا در هیچ نشریه‌ای (داخلی، ملی یا بین المللی) پیش‌تر چاپ نشده باشد و یا هم زمان به نشریه‌های دیگر فرستاده نشده باشد.

5.      مقالات به صورت الکترونیکی و از طریق وبگاه اختصاصی زیر پذیرفته می‌شوند : hamayesh96@dsrc.ir

6.       مقاله ارسالی باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسنده(گان) باشد؛ مقالات ترجمه­‌‌‌‌ای و مروری پذیرفته نمیشوند. 

7.       زبان مقاله باید فارسی باشد. از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل های دقیق و رسایی در زبان فارسی دارند خودداری شود و در مواقع ضروری، معادل لاتین لغت مورد نظر، در زیر نویس نوشته شود.

8.       مقالات رسیده در صورت انطباق با معیارهای همایش به منظور ارزیابی به صورت بی‌نام برای دو تا سه نفر از داوران صاحب‌نظر در موضوع مقاله ارسال می‌شود (انتخاب داوران بر عهده‌ کمیتۀ علمی همایش خواهد بود). پس از اخذ نظر داوران جهت تأیید نهایی در کمیتۀ علمی همایش مطرح می‌شوند.

9.      مقالاتی که برای چاپ در ویژه­نامه همایش آماده شده­اند برای تأیید نهایی به نویسنده ارجاع می‌شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده(گان) است.

10.    چاپ و انتشار مطالب مندرج در ویژه­نامه همایش به شرط ذکر منبع بلامانع است. (توصیه و تأکید بر آن است که تا حد امکان به نشریه نیز استناد شود.)

11.   مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

الف) صفحه مشخصات نویسندگان مقاله به فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق) مشخصات نویسنده مسئول با ترتیب زیر:

نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، آدرس آکادمیک (نام گروه،  نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر.

اطلاعات نویسندگان دیگر با ترتیب زیر:

نام، نام­خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک) به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود.

ب) عنوان فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)

ج) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)- 150 تا 250 کلمه فارسی.

د) کلیدواژه های فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل 3 و حداکثر 6 کلمه.

ه) متن اصلی دارای مقدمه (موضوع، مبانی نظری، پیشینه، فرضیه یا سئوالات)، روش شناسی، یافته‌های تحقیق، بحث و نتیجه­گیری، منابع و تقدیر و تشکر (در صورت صلاحدید نویسنده و حداکثر در 3 سطر)

نکته: کل مقاله شامل تمام بخش های آن باید حداقل 10 و حداکثر 20 صفحه باشد.

12.   ارجاع به منابع در همه­ موارد لازم است به ­صورت کامل رعایت شود.. فهرست منابع در پایان مقاله و ارجاع به منابع درون متنی بر اساس سبک (APA)  باشد. منابع در انتهای مقاله صرفا به زبان انگلیسی به ترتیب حروف الفبای تنظیم شود.

13.      با توجه به اقدامات صورت گرفته برای نمایه شدن ویژه­نامه همایش در  ISC، دقت شود که تمامی منابع فارسی و غیر فارسی به انگلیسی ترجمه شوند. چنانچه منبع مورد استفاده فارسی بود پس از ترجمه در انتها داخل کروشه کلمه Persian  نوشته شود.

14.     کل متن به صورت یک­ستونی و در کاغذ A4 با فواصل مساوی 3 سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمتهای مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید:

15.    تمام متون فارسی باید با فونت میترا و تمام متون انگلیسی با فونت Times New Roman تایپ شوند.

16.    فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد.

17.     فایل مقاله باید به دو فرمت word  و pdf  ارسال گردد.

18.    نوشته ­های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه 12 و نوشته‌های انگلیسی با فونت اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بُولد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت 10 نوشته شوند.

19.     شرح تصویر و توضیح مربوط به نمودار  و جداول زیر آن و شماره و عنوان در بالای آن آورده شود. در متن برای شماره ­گذاری و ارجاع به تصاویر، جداول و نمودارها سه سری شماره­ گذاری مستقل انجام شود.

20.      آراء و نظرات مندرج در مقاله‌ها لزوماً بیانگر نظرات و آراء این پژوهشگاه و دانشگاه نیست.

21.     تمامی‌مقاله‌های ارسالی (در صورت تایید یا رد مقاله) در آرشیو همایش نگهداری شده، لذا مقاله‌های رسیده به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

22.      ترتیب تقدم یا تأخر ارائه و چاپ مقاله‌ها به ارزش علمی‌و یا شخصیت نویسندگان ارتباطی ندارد.

© 1386-1394 كليه حقوق براي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه پژوهشگاه نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره